Чому хочуть перейменувати мавп'ячу віспу

Агентство охорони здоров'я ООН вже довгий час висловлює занепокоєння щодо назви мавпячої віспи, яка з'явилася на світовій арені в травні.

Також на тему: Собаки заражаються мавпячою віспою від своїх хазяїв

Експерти попереджають, що ця назва може бути клеймом для приматів, на честь яких вона була названа, але які відіграють незначну роль у її поширенні, а також для африканського континенту, з яким тварини часто асоціюються. Нещодавно в Бразилії, наприклад, повідомлялося про випадки нападу людей на мавп через побоювання хвороби.

Мавпяча віспа людини отримала свою назву давно. Ми справді хочемо знайти ім’я, яке не клеймить,
– сказала речниця ВООЗ Фадела Чаїб.

Вона додала, що консультація тепер відкрита для всіх через спеціальний вебсайт: icd.who.int/dev11

Чому хворобу так назвали

Свою назву віспа мавп отримала через те, що спочатку вірус був ідентифікований у мавп, яких утримували для досліджень у Данії в 1958 році, але хворобу виявили пізніше ​​у багатьох тварин, і найчастіше у гризунів.

Захворювання вперше діагностували серед людей у ​​1970 році в Демократичній Республіці Конго, і з того часу поширення серед людей обмежилося в основному певними країнами Західної та Центральної Африки, де воно є ендемічним.

Швидке поширення мавпячої віспи

Але в травні випадки захворювання почали швидко поширюватися по всьому світу, в основному серед чоловіків, які мають секс з чоловіками. Згідно з даними ВООЗ, з початку року в усьому світі було підтверджено понад 31 000 випадків, і 12 людей померли.

Попри те, що вірус може передаватись від тварин до людей, експерти ВООЗ наполягають на тому, що нещодавнє глобальне розповсюдження відбувається внаслідок тісного контакту між людьми.