Про це він заявив в інтерв'ю програмі "Перехресний допит" на 24 каналі. За його словами, зараз Україна тестує більше людей ніж швейцарці, австрійці, менше, ніж поляки.

Більше читайте в інтерв'ю Коли вакцина від COVID-19 з'явиться в Україні: Ляшко розкрив деталі

"В певний період часу ми тестуємо стільки ж, скільки, наприклад, італійці… Зараз, буквально цими днями, робимо нові поставки обладнання до лабораторій, які дозволять ще вдвічі, а то й втричі збільшити кількість тестувань в державних лабораторіях. Паралельно з цим, маючи 3 лабораторії на початку, 25 – у квітні, ми зараз маємо 82 лабораторії, які проводять ПЛР-діагностику. І це ще не кінець, вони ще розширюються.", – пояснив Ляшко.

За його словами, аби проводити тестування всім українцям, треба бачити в цьому і економічну, і епідеміологічну доцільність. Адже контакт з контактною особою чи хворим через день – два не дасть позитивного результату.

"Повинен відбутись певний інкубаційний період. Є певний проміжок, в який полімеразно-ланцюгова реакція не покаже результат. І це людину вводить в оманливе відчуття безпеки. І вона може продовжувати контактувати, розуміючи, що "в мене ж ПЛР був негативний", а через 2 – 3 дні з'являються симптоми, і "ну в мене ж ПЛР був негативний, то це не коронавірусна хвороба", – додав головний санітарний лікар.

тестування
ПЛР-тест та експрес-тест – в чому різниця / Інфографіка 24 каналу

Дивіться відео інтерв'ю з Віктором Ляшком у програмі "Перехресний допит" на 24 каналі: