Як проходило дослідження?

В дослідженні брали участь 4200 підлітків у віці від 12 до 16, вони носили спеціальні браслети, що визначають їх добову активність. Результати дослідники з Університетського коледжу Лондона опублікували в The Lancet Psychiatry journal.

Також на тему: Сигнали для батьків: 6 ознак депресії у вашої дитини

На кожні додаткові 60 хвилин сидячи вираженість депресивних симптомів до 18 років збільшувалася на 10%. А у тих, хто вважав за краще більшу частину дня сидіти на дивані або кріслі, ризик депресії виростав на цілих 28,2%.

Підліткова депресія – велика проблема, яку не помічають батьки
Підліткова депресія – велика проблема, яку не помічають батьки / unsplash.com

Висновки вчених

Навіть легка фізична активність вже помітно скорочувала цей ризик. Будь-які види навантажень були корисні, але чим інтенсивніше підлітки навантажували організм спортом, тим нижче падала ймовірність депресії.

Звичайно, надлюдські тренування можуть спровокувати сильну втому і також підвищити небезпеку депресивних розладів.

Рівень підліткових депресій постійно зростає через зниження фізичної активності дітей, їх захоплення інтернетом і соціальними мережами. Підліткова депресія – небезпечне явище, на жаль, яке часто ігнорується або пропускається батьками.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.