Говорити онкохворим пацієнтам про те, у них рак – предмет дискусії в медичній спільноті. Прихильники нерозголошення цього діагнозу вказують на те, що знання про нього викликає важкий стрес і дає велике емоційне навантаження.
Також на тему: Діагноз "рак": як сприйняти та підтримати
Вважалося, що це може бути пов'язано з погіршенням прогнозу, особливо при пухлинах з високою смертністю. У новому дослідженні китайські вчені показали, що приховування онкологічного діагнозу від пацієнтів погіршує прогноз. Їхня робота опублікована в журналі Psycho-Oncology.
Чому варто говорити онкохворим про діагноз
Дослідження включало 29825 пацієнтів з раком легенів. Середня тривалість виживання пацієнтів, які знали про свій діагноз, була 18,33 місяця. Ті, хто не знав про хворобу, жили близько 8,77 місяця. У цій науковій роботі вчені не дають пояснення, з чим пов'язана така різниця в тривалості життя.
Автори дослідження відзначили, що вплив знання про хворобу пацієнтів на їх виживання – суперечлива тема в багатьох країнах. Наприклад, в Китаї різні культурні та соціальні фактори часто приводять до того, що пацієнтам не говорять про рак.
Зазвичай лікарі спочатку повідомляють про діагноз родичам, і ті вирішують, чи буде корисно знати про це самому пацієнту. В Україні така ж ситуація, але це зовсім неетично стосовно хворого – кожна людина має право знати про стан свого здоров'я.