Психологи провели дослідження, в якому з'ясували, що далі, ніж просте читання книг і груп по саморозвитку, справа просувається лише в одиничних випадках, пише ScienceDirect.

Читайте також: Чому раптово зупиняється серце під час занять спортом

У дослідженнях взяли участь 29 молодих людей. Під час проведення вправ за ділянками мозку випробовуваних стежили медики. Прилади фіксували надзвичайно високу роботу відділів півкуль при виконанні навіть найпростіших завдань.

Людський мозок запрограмований на лінь
Людський мозок запрограмований на лінь

З'ясувалося, що молоді люди з великими труднощами виводили намальованого персонажа із зони комфорту (в прямому сенсі). Їх мозок при цьому напружувався, витрачаючи додаткові ресурси.

Психологи запевняють, що лінь – це зовсім не вада, а природна модель поведінки. Тобто, мозок людини прагне захистити тіло від виконання зайвої роботи і стресу. За словами дослідників, мозок людини готовий витрачати додаткові зусилля, але за умови, що тілу не доведеться робити зайвих рухів.

Висновок вчених такий: лінь – природна модель поведінки, мозок намагається зробити все, щоб уникнути фізичної активності.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі ​Здоров'я.