Портал Радіологічного товариства Північної Америки оприлюднив результати дослідження японських фахівців, в ході якого у людей, що перехворіли COVID-19 без симптомів, були виявлені негативні зміни в стані легенях.

Також на тему: ВООЗ закликає здорових людей не носити маски: вони навіть можуть нашкодити

Дослідники проаналізували результати комп'ютерної томографії пасажирів у віці від 25 до 93 років лайнера Diamond Princess, які заразилися коронавірусом.

У 76 осіб хвороба протікала без зовнішніх ознак, тобто у них були відсутні кашель і задишка, а температура тіла не підіймалася вище 37,5 градуса.

Вчені встановили: велика частина безсимптомних пацієнтів (41 особа) мала ураження легень. У них було виявлено так званий "ефект матового скла", який є запальним маркером.

Порівняння симптоматичних і безсимптомних випадків показало схожість по ділянках ураження легеневої тканини COVID-19, як правило, зачіпає ліву і праву нижні частки легень. Ступінь тяжкості пошкоджень у пацієнтів без ознак хвороби нижча, однак їх частота приблизно однакова.

Автори роботи резюмували: навіть при безсимптомному перебігу хвороби легеням людини завдається шкода. Якщо запалення в них довго не проходить, може виникати рубцева тканина, здатна стати причиною постійних труднощів з диханням вже після одужання від інфекції.

Як правильно мити руки: дивитись відео

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.