Про це в ефірі авторської програми Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Він пояснив, що додаткова доза – для тих, в кого є проблеми з імунітетом (мовиться про хвороби) або для осіб старшого віку.
Зверніть увагу Важко прогнозувати, – Ляшко відповів, чи потрібно вакцинуватись проти COVID-19 регулярно
Додаткова доза в Україні
"Ми розглядаємо питання й, думаю, найближчим часом запропонуємо ввести у нашу дорожню карту з охоплення щепленнями проти коронавірусу таке поняття як додаткова доза", – сказав міністр охорони здоров'я.
Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики вже розглянула відповідне питання. Віктор Ляшко додав, що 3 – 4 грудня отримали лист від ВООЗ з роз'ясненням та пропозиціями подивитись можливість введення додаткової дози.
Питання бустерної дози не розв'язано
Водночас глава МОЗ пояснив, що бустерна доза – це коли вводять певний період для людей, які зробили повне щеплення.
Чи це 6 місяців, чи 9 – вводиться додаткова третя доза, яка або дозволяє повністю ще на рік продовжити імунітет, або є проміжною ланкою щодо подальшого – чи буде ревакцинація, чи буде повторна вакцинація кожного року,
– сказав Ляшко.
Міністр охорони здоров'я України зазначив, що питання бустерної дози не розв'язане навіть на глобальному рівні.
Читайте також Лише в одному регіоні України погіршується ситуація з COVID-19, – Ляшко
"Деякі країни запускають бустер, але в більшості запускають додаткову дозу для певних груп ризику", – зазначив Віктор Ляшко.
Інтерв'ю Віктора Ляшка програмі "Перші особи": дивіться відео 24 каналу
Вакцинація в Україні: останні новини
- В Україні почали вакцинувати дітей віком від 12 років. Водночас міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко зазначив, що пріоритетом є люди дорослого віку.
- За тиждень в Україні – з 29 листопада до 5 грудня – зробили приблизно 1,3 мільйона щеплень проти COVID-19.
- На Житомирщині критично знизився рівень вакцинації від коронавірусу з 29 листопада по 5 грудня. Проте захворюваність продовжує зростати.