Про це у програмі "Перші особи" з Оленою Трибушною на 24 каналі розповів міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко. Він порівняв необхідність можливої регулярної вакцини від COVID-19 із щепленням проти грипу.

До теми Ляшко радить утриматись від подорожей через новий штам Омікрон

Чи доведеться постійно ревакцинуватись

На запитання ведучої, чи справді доведеться постійно ревакцинуватись проти коронавірусу, очільник українського Міністерства охорони здоров'я відповів, що прогнозувати важко.

Важко прогнозувати. Навіть якщо ми будемо вакцинуватись досить часто проти коронавірусу – це нічого страшного. Оскільки люди, які вакцинуються щороку проти грипу, звикли до того, що це щеплення стає традиційним.

Віктор Ляшко

Міністр охорони здоров'я

Ляшко зазначив, що чимало українців вже звикли на початку осені йти в аптеки або заклади охорони здоров'я й щепитись проти грипу. Він наголосив, що є одним із тих людей, що щороку вакцинуються проти грипу.

У якому випадку доведеться вакцинуватись щороку

Як підкреслив міністр, є припущення, що коронавірус згодом може стати сезонною хворобою. У такому випадку людям доведеться отримувати бустерну дозу вакцини кожного року.

Водночас Ляшко припускає, що, можливо, людству вдасться створити ліки проти коронавірусу. Вони дозволять "знищити" COVID-19 цілком, тож постійна ревакцинація буде непотрібною.

Читайте також В ізоляції і з рідними, – Ляшко закликав проводити новорічно-різдвяні свята безпечно

Коронавірус в Україні: головні новини

  • За тиждень до 5 грудня в Україні зробили приблизно 1,3 мільйона щеплень проти COVID-19.
  • Під час брифінгу 6 грудня Ляшко заявив, що епідемічна ситуація в Україні покращується.
  • При цьому відразу 9 областей України можуть вийти з червоної зони карантинних обмежень.