Шляхи зараження лямбліями

Читайте також: Спростували поширений міф про глисти

Вони можуть потрапити в організм через воду, їжу і домашніх тварин (кішки, собаки, миші). Лямблії живуть у кишківнику, покривають його зсередини тонким шаром і поїдають його клітини. Порушуються скорочення кишківник, його моторика, руйнується перетравлення, не всмоктуються жири та вуглеводи.

Симптоми лямбліозу

Симптоми можуть бути пов'язані з переварюванням і кишківником – метеоризм, здуття, рідкий кал і інтоксикація. Люди з запорами можуть забути про лямблії. Від них може боліти живіт майже в будь-якому місці, але буває, що лямблії є, а симптомів немає.

Лямблії можуть не давати жодних симптомів
Лямблії можуть не давати жодних симптомів

Перевірити лямблій можна за аналізом крові або калу. Лабораторії визначають антитіла в крові, антигени в калі і самих лямблій або їх цисти в калі. Якщо знайшли, то треба вилікувати.

Лікування лямблій

Тривалість терапії становить від 1 до 5-7 днів в залежності від обраного протипаразитарного препарату.

Терапія показана при підтвердженому лямбліозі з клінічними проявами. При безсимптомному носійстві показання для лікування повинні бути ретельно зважені в кожному конкретному випадку. В ендемічних регіонах сенсу в цьому немає, тому що висока ймовірність реінфекції.

Якщо дитина відстає за зростом й розвитком та виявлено лямблії, то лікування може надати позитивний ефект. Також лікування безсимптомного лямбліозу може бути виправдане для профілактики внутрішньосімейного інфікування.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.