Число українців, які страждають на цукровий діабет, сягнуло 1,5 мільйона осіб, йдеться у публікації Наталії Лебідь "Товста нація. Навіщо українцям зайва вага?". З них близько 200 тисяч є інсулінозалежними. При цьому наші співгромадяни легковажать своїм здоров'ям.

Передусім кожен другий українець не займається спортом взагалі – про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного групою "Рейтинг". Лише 9% респондентів займаються спортом майже кожен день; 15% опитаних зазначили, що роблять це кілька разів на тиждень; 14% – кілька разів на місяць; 12% – кілька разів на рік, стверджують соціологи.

Замість спорту у багатьох наших співвітчизників – інша розвага – куріння та випивка. Але, щоправда, лише 2% опитаних заявили, що вживають алкогольні напої майже кожен день, тоді як решта учасників опитування виявилася більш поміркованою. Так, 12% респондентів п’ють кілька разів на тиждень, 36% – кілька разів на місяць, 34% – кілька разів на рік, а 16% взагалі не вживають алкогольних напоїв. Зате з палінням ситуація – гірша: 38% опитаних визнали, що курять, 62% – сказали, що ні.

Загалом же хронічно хворими назвала себе майже третина українців. Однак 62% з них заявили, що не відвідували лікарів протягом року; 38% опитаних визнали, що були у медиків. Згідно із дослідженням, 45% українців працездатного віку (а це чоловіки 18-65, а жінки 18-60 років) оцінюють своє здоров'я як хороше або дуже хороше, 43% – як задовільне, 12% – як погане або дуже погане.

При цьому, згідно іншого опитування того ж таки "Рейтингу", 83% респондентів зазначили, що їм не вистачає на проживання тих грошей, які вони заробляють. Цим, можливо, й пояснюються нечасті візити до лікарів, а також споживання висококалорійної та некорисної, але дешевої їжі. Втім, навіть за таких умов ніхто не скасовував спорт та утримання себе від хронічного переїдання, йдеться у публікації.

Читайте також: Вчені розкрили неймовірну правду про заморожені овочі