Таке правило дійсне ще з 1 квітня 2019 року. Про це на брифінгу сказала заступниця голови Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Тетяна Бойко.

Зверніть увагу Кузін розповів, скільки в Україні є випадків Дельти: зросли у 3,5 раза

Вона нагадала, за яких умов можна отримати медикаменти. Покрокова інструкція складається з декількох етапів.

  1. Пацієнт має обрати лікаря, який надає первинну медичну допомогу та укласти з ним декларацію.
  2. Також він має мати встановлений діагноз відповідного хронічного захворювання.
  3. Лікар, з яким пацієнт уклав декларацію, має право виписати електронний рецепт на "Доступні ліки" в кількості, передбаченій для 3-місячного курсу лікування, враховуючи норми відпуску препарату.

Які хворі можуть розраховувати на безплатні ліки

Це хворі із хронічними захворюваннями. Зокрема, із діабетом другого типу, бронхіальною астмою, серцево-судинними захворюваннями.

Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

А з 1 жовтня (2021 року – 24 канал) до цієї програми додасться цукровий діабет та нецукровий діабет, розлади психіки та поведінки, епілепсія. А також якщо пацієнт лікується амбулаторно, а не в стаціонарі,
– сказала Бойко.

Що відомо про програму "Доступні ліки"

Джерело: МОЗ

У квітні 2017 року стартувала урядова програма "Доступні ліки". Вона дозволяє громадянам отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою. У програмі беруть участь лише монопрепарати (які містять лише одну діючу речовину). Вартість ліків повністю або частково оплачує держава.

Як отримати:

  1. Зверніться до лікаря та отримайте рецепт.
  2. Завітайте до аптеки з позначкою "Доступні ліки".
  3. Отримайте ліки безплатно або з частковою доплатою за електронним рецептом.