Скільки штаму Дельта в Україні
Про це повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. Він підкреслив, що зараз система охорони здоров'я готова реагувати на виклик нової хвилі COVID-19, спричиненої Дельта-штамом коронавірусу.
Увага Прогноз спалаху коронавірусу на осінь: що кажуть експерти та МОЗ
Ігор Кузін – головний санлікар
"Кількість випадків інфікування штамом коронавірусу Дельта в Україні поступово зростає: ще 5 серпня було підтверджено 147 випадків, а вже 20 серпня – 520.
Проте, за його словами, така тенденція не має заскочити Україну зненацька. Він наголосив, що упродовж літа система охорони здоров'я готувалися до можливих викликів нової хвилі коронавірусу. Підготовка відбувалась на всіх рівнях: від представників МОЗу до керівників лікувальних закладів спільно з міжнародними та національними партнерами.
Що відомо про штам коронавірусу Дельта / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу
Підготовка лікарень
Як зазначили у міністерстві, на сьогодні в Україні визначили й підготували 256 лікарень, що надають спеціалізовану допомогу при COVID-19. Вони розподілені на заклади різних хвиль реагування.
- Потужність налічує майже 39 тисяч ліжкомісць, із них – 96% забезпечені киснем.
- Крім того, в областях закупили та отримали 14 790 кисневих концентраторів, 161 комп'ютерний томограф та 148 рентген-апаратів.
Запас тестів, зокрема і на Дельта-штам
Також по всій країні є запас тестів на понад 2 мільйона досліджень та 2,3 мільйона експрес-тестів. У вересні очікують на постачання реагентів для проведення 4 мільйонів ПЛР досліджень та 2,8 мільйонів швидких тестів.
Водночас МОЗ планує запустити секвенування лабораторних зразків у власній референс-лабораторії Центру громадського здоров'я. Діагностувати Дельта-штам методом ПЛР зможуть на рівні областей та на національному рівні. Планують це розпочати у четвертому кварталі 2021 року.