Міжнародна група вчених з Італії, Швеції та Сполучених Штатів Америки з'ясувала, що речовина піоглітазон, яка міститься в препаратах для боротьби з діабетом II типу, ослаблює тягу до нікотину, прибираючи психологічні та фізичні симптоми припинення куріння, повідомляє Naked Science.

Читайте також: Від куріння вейпа померли 37 людей у США та 2 людини у Великобританії

Науковці провели дослідження на мишах, відстежуючи відхилення у поведінці, а також афективні та соматичні ознаки, які пов'язані з нікотиновою абстиненцією.

Прямі ін'єкції піоглітазону у гіпокамп зменшили тремор лап, а введення ліків в мигдалини допомогло послабити ознаки тривоги.

Піоглітазон – це
Pioglitazonum – лікарський засіб з класу тіазолідиндіонів. Його використовують для лікування діабету II типу, адже він знижує рівень цукру в крові, методом контролю рівня глюкози та метаболізмі ліпідів у жировій, м'язовій тканинах та у печінці.
Піоглітазон націлений на специфічну форму рецепторів PPARγ. Ці рецептори є в областях мозку, які відповідають за наркотичну та нікотинову залежність.

Саме тому автори дослідження вважають, що активація рецепторів PPARγ є ефективною для курців, які прагнуть подолати згубну звичку. Зауважимо, що затяті курці мають підвищений ризик розвитку діабету II типу.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.