Науковці запідозрили, що в препараті може міститись речовина N-нітрозодиметиламін або NDMA.

Також на тему: Ранітидин може викликати рак: його масово забороняють

Що таке NDMA?

NDMA є небезпечною речовиною, яку можна знайти у воді й деяких харчових продуктах. Він може потрапляти в копченості, молочні продукти, під час упаковки, обробки й зберіганні. Люди регулярно піддаються його впливу в невеликих кількостях, однак тривалий вплив може збільшити ризик захворювання на рак. Всесвітня організація охорони здоров'я вважає його "імовірним канцерогеном для людини".

Крім того, передозування може викликати підвищення температури, спазми в животі, блювоту, запаморочення і жовтяницю. Деякі дослідження на тваринах показали, що високі дози потенційно токсичні для печінки.


Метформин відправили на перевірку \ unsplash.com

Я приймаю метформин, що робити?

Існує припущення, що високі рівні NDMA в ліках проти виразки шлунка були результатом нагрівання вище кімнатної температури. Можливо, при транспортуванні від заводу-виробника до аптеки.

Подібний ефект може виникнути, коли люди тримають свої ліки в машині в жаркий день. FDA (США) стверджує, що все ще залишилися деякі питання про роль температури в формуванні NDMA, але ті, хто приймає метформин, можуть почати зберігати його в прохолодних умовах.

Слід також пам'ятати про те, що людям, які приймають ліки проти виразки, рекомендувалося обмежити споживання продуктів, що містять нітрати, наприклад, оброблене м'ясо. Між появою NDMA в організмі й наявністю нітратів може існувати зв'язок.

Якщо ви не хочете приймати ці ліки порадьтесь зі своїм лікарем, на які інші їх можна замінити.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.