Відомо, що хронічні захворювання серцево-судинної системи, включаючи артеріальну гіпертонію, пов'язані з ризиком тяжкого перебігу COVID-19. У зв'язку з цим вчені підіймали питання, чи не збільшують цей ризик препарати для зниження тиску, пише medrxiv.org.
Також на тему: Як правильно приймати ліки для зниження тиску
Як відбувалося дослідження
У новому дослідженні вчені проаналізували дані про більш ніж 8 тисячам пацієнтів в 39 лікарнях Франції – у 3700 з них була гіпертонія. За учасниками спостерігали не менше 30 днів.
Понад 55% гіпертоніків приймали препарати, які можуть діяти на рецептор, через який коронавірус проникає в організм (інгібітори АПФ або БАР). 38% отримували інші препарати проти підвищеного тиску – блокатори кальцієвих каналів і бета-блокатори.
Які ліки зменшують смертність у гіпертоніків при COVID-19
Дослідження показало, що смертність серед людей, які отримували інгібітори АПФ і БАР була приблизно на тому ж рівні, що й у тих, хто їх не приймав. Смертність у людей, які лікувалися блокаторами кальцієвих каналів була на 17% нижче, бета-блокаторами – на 20% нижче.
У висновках дослідження вчені пишуть, що нові дані підкреслюють, що лікування гіпертонії не слід переривати при COVID-19: результати не демонструють збільшення смертності. Крім того, є ймовірність, що блокатори кальцієвих каналів і бета-блокатори трохи захищають гіпертоніків від тяжкого перебігу інфекції. Цей ефект необхідно підтвердити в нових дослідженнях.