У МОЗ зазначили, що наразі для просування своєї продукції представники фармацевтичної промисловості часто роздають лікарям і провізорам сувенірну та брендовану продукцію, подарунки і навіть премії.

Дивіться також Чи можна повернути ліки в аптеку: провізор розповів нюанси

Відтак, новий законопроєкт передбачає перелік дій, які впливають на об'єктивність та ефективність роботи лікарів і фармацевтів. Він має на меті не допустити призначення ліків під впливом прямих чи непрямих "фінансових стимулів".

Лікарі, фармацевти та спеціалісти з реабілітації не матимуть права вимагати, просити та одержувати ані кошти, ані іншу вигоду за призначення лікарських засобів конкретного виробника,
– зазначають у МОЗ.

Також законопроєкт передбачає заборону використовувати для призначення ліків бланки фармкомпаній, які містять рекламну інформацію.

Дешевші аналоги ліків

Ба більше, у МОЗ уточнили, що фармацевти при відпуску лікарських засобів на прохання покупця будуть зобов'язані надати достовірну інформацію про наявні аналоги.

"Провізор не має приховувати інформацію про ліки з аналогічною діючою речовиною за нижчою ціною, керуючись власною вигодою", – наголосили у міністерстві.