Це може привезти до зростання наркоманії, – не погоджуються опоненти. І радять відомству зайнятися профілактикою.
Антон Басенко 11 років вживав важкі наркотики. Зараз проходить замісну терапію. Тобто приймає ліки, які діють на організм подібно до морфіну, кодеїну та інших опіатів, але на відміну від них не викликають "кайфу" лише знімають ломку. Нині 8 тисяч наркозалежних по всій Україні проходять таку терапію. Хтось за гроші міжнародних донорів, хтось за власні. Державних реабілітаційних центрів в Україні мало, недержавні – непомірно дорогі.
Проте багато наркозалежних бояться звертатися до лікарів, аби не потрапити на облік. Бо за вживання наркотиків в Україні можна сісти на 3 роки, а то й більше. Заручниками цього стали хворі, котрі потребують нарковмісного знеболювального, бо через контроль правоохоронців – лікарі бояться виписувати пацієнтам морфін.
У Грузії правоохоронці привозили опіоїдні ліки важкохворим додому навіть у глухі села. Розповідає Олександр Квіташвілі. Про запровадження такого досвіду в Україні – домовлятиметься з поліцією. Вважає, що наркоманів потрібно звільнити від кримінальної відповідальності. Адже залежність – проблема медична.
З цим погоджується і представник ООН, куди Україна поїде в квітні звітувати про державну позицію в сфері наркополітики.
Декриміналізації споживання наркотиків не вихід, заперечують лікарі-наркологи.
Депутат пояснює: через окуповану територію в Україну хлинула величезна кількість наркотиків. Торгівля смертельним зіллям – одне з джерел заробітку для банд, Тому декриміналізація тільки погіршить ситуацію. В Україні і без цього 300 тисяч залежних. Натомість варто взяти курс на ліквідацію наркотрафіку і профілактику наркоманії.
Читайте також: Що вчені лікуватимуть за допомогою ЛСД