Вона може бути від 10 до 20 сантиметрів. Колір здебільшого буває блакитним, помаранчевим або наближеним до білих тонів.

Читайте також: Як вберегтися від удару блискавки: поради, які варто знати кожному

Кульова блискавка може виникає під час грози в повітрі близько до поверхні.

На відміну від громової блискавки кульова не супроводжується громом, вона безшумна. Кульова блискавка може існувати до 3 хвилин. Проте передбачити поведінку та напрямок руху такої види блискавки неможливо. Також невідомо, чи вона спричинить вибух, чи просто зникне.


Кульова блискавка: що це таке та як вберегтися

Якщо людина стоїть поруч блискавки, то вона не відчуває її температуру. При вибуху вся рідина, що є навколо, зникає, а метал та скло починає плавитися.

Чим небезпечна блискавка?

Вчені досі не можуть дати відповідь на питання, що чекати від неї. Кульова блискавка здатна проникати в будівлі. Вона також здатна рухатися зі швидкістю до 10 км/год, а, отже, наздогнати людину не буде складно.

Кульова блискавка здатна також проходити крізь людину.

Проте не потрібно робити різких рухів, якщо у кімнату залетіла кульова блискавка. Можна також взяти неметалевий предмет, а якщо блискавка прилипне до нього, то поставити на землю.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.