Як виникла ідея для дослідження
Такі висновки зробили американські вчені після того, як один з них вирішив дізнатися, які мікроби потрапили в організм його маленької доньки, коли вона лизнула поручень в метро Нью-Йорка.
Також на тему: Скільки людей курить та помирає від цього: глобальний огляд
Його звуть Кріс Мейсон, він батько цієї дівчинки та генетик з Weill Cornell Medicine. Своє дослідження розпочав ще у 2015 році. Він ходив по підземці та брав мазки з поручнів, сидінь, вікон. Чоловік з'ясував, що майже половина мікробів з метро невідома науці.
Після цього він вирішив перевірити, яка ситуація в інших мегаполісах. Колеги Мейсона збирали зразки в 60 містах світу на всіх населених континентах. Вони терли ганчірками лавки, турнікети та квиткові кіоски, трамваї, автобуси та вагони метро.
Унікальний набір бактерій у різних містах
- Аналіз показав, що 45% мікробів, які живуть в транспортних системах, невідомі науці. Це 11 000 вірусів і 1302 бактерії.
- У 97% зразків був присутній набір з 31 виду організмів. Їх назвали ядром міського мікробіому.
- Ще 1 145 видів були присутні в 70% проб. Унікальний мікробний відбиток міста сформували менш поширені бактерії та віруси.
Зібрані вченими дані можуть допомогти виявляти спалахи хвороб на ранніх етапах і точніше визначати кількість бактерій, стійких до антибіотиків.