Сьогодні у всьому світі кожен сьомий підліток у віці 10 – 19 років живе з діагностованим психічним розладом. Не менш 46 тисяч з них гинуть від суїциду, який входить до п'ятірки основних причин смертності в цій віковій групі.
Також на тему: Жінки дедалі частіше мають проблеми зі щитоподібною залозою: як цьому зарадити
Вплив пандемії на психічне здоров'я дітей
Пандемія наклала серйозний відбиток на психічне здоров'я дітей: карантини, дистанційне навчання, обмеження планової медичної допомоги значно погіршили ситуацію, вважають експерти. Опитування серед молоді 15 – 24 років у 21 країні показав, що в середньому кожен п'ятий підліток відчуває пригнічено і мало зацікавлений в тому, щоб чимось займатися.
Крім того, мінімум кожна сьома дитина у всьому світі безпосередньо постраждала від карантинних заходів, а понад 1,6 мільярда дітей – від втрати освіти.
Проблеми з навчанням, порушення режиму дня, тривога за здоров'я і фінансове благополуччя сім'ї тільки погіршують психічне здоров'я підростаючого покоління. Так, за даними онлайн-опитування, проведеного в Китаї на початку пандемії, близько третини підлітків постійно відчувають страх або занепокоєння.
Брак фінансування
Але разом з тим, як і раніше зберігається величезний розрив між потребами у сфері психічного здоров'я і державним фінансуванням цієї важливої галузі медицини, підкреслюється в доповіді. Сьогодні у всьому світі на охорону психічного здоров'я громадян виділяється не більше 2% бюджетних коштів на охорону здоров'я.
Щороку депресія забирає життя сотні тисяч людей на планеті. За останніми даними дослідників, частка людей, які страждають на хронічну депресію в Європейському Союзі зросла.