Звіт муніципальної лікарні Шанцев в Китаї був опублікували у JAMA Network Open.

Також на тему: Неочікуване відкриття: смертність від коронавірусу залежить від раси людини

Лікарі виявили вірус в спермі у шести з 38 чоловіків, госпіталізованих з лабораторно підтвердженим діагнозом COVID-19. Четверо все ще були у важкому стані, а двоє видужували.

Довгострокових спостережень не було, тому невідомо, як довго коронавірус може залишатися в спермі або чи можуть чоловіки передати його своїм партнерам через секс.


Вчені мають сумніви, що через сперму можна заразити іншу людину / unsplash.com

Ці результати суперечать іншому дослідженню 34 китайських чоловіків з COVID-19, в якому американські і китайські вчені не виявили коронавірус в спермі протягом трьох місяців після постановки діагнозу.

Доктор Джон Хоталінг з Університету штату Юта, співавтор дослідження, сказав, що в новому дослідженні взяли участь чоловіки, які мали важчу форму захворювання, більшість з яких страждали на хронічні захворювання в активній формі.

Американське товариство репродуктивної медицини заявило, що нове дослідження не повинно викликати тривогу. Однак, щоб бути в безпеці, "можливо, було б розумно уникати сексуальних контактів з чоловіками доти, поки вони не будуть без симптомів протягом 14 днів".

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.