В Японії зростає кількість інфікованих коронавірусом людей. Протягом 17 квітня у країні підтвердили ще 556 нових випадків COVID-19. Відтак, загальна кількість хворих зросла до 10 507 осіб, пише АР.

Раніше На частині території Японії через коронавірус оголосили надзвичайну ситуацію

Майже третина пацієнтів – у Токіо. У столиці Японії медзакладам вже не вистачає ліжко-місць, а чиновники висловлюють побоювання щодо кризи у сфері охорони здоров'я.

Ба більше – чимало лікарень та відділень швидкої допомоги відмовляються лікувати інфікованих людей, тому що не мають засобів захисту. Так, нещодавно у Токіо відмовлялися приймати чоловіка з лихоманкою та утрудненим диханням 80 лікарень. Через це "швидка" витратила кілька годин на пошук медзакладу, який погодиться лікувати хворого.

Прем'єр-міністр Японії Абе Сіндзо висловив стурбованість тим, що люди не дотримуються карантинних обмежень, а саме соціального дистанціювання, як того вимагає уряд.

Зверніть увагу: Уряд Японії 16 квітня поширив режим надзвичайної ситуації через коронавірус на всю територію країни. Обмеження у всіх регіонах запровадили до 6 травня.

З 8 квітня в Токіо і прилеглих до нього префектурах Канагава, Сайтама і Тіба, префектурах Осака і Хего на південному заході головного японського острова Хонсю і в префектурі Фукуока на острові Кюсю вже почав діяти режим надзвичайної ситуації.

Пізніше влада центральної префектури Айті, де розташовані численні заводи найбільших японських компаній, самостійно ввели у себе режим надзвичайної ситуації. На аналогічний крок пішла влада префектур Ісікава, Фукуї і Хоккайдо.

Він не передбачає будь-яких жорстких обмежувальних заходів, утім закрилися багато соціальних об'єктів і розважальні заклади.

Яка ситуація з коронавірусом у Японії? Новий спалах COVID-19 у Японії почали фіксувати з 4 квітня. Тоді вперше від початку пандемії Японія зафіксувала понад 300 випадків інфікування за день. Із нових підтверджених випадків 89 були зареєстровані у столиці – Токіо.

Зараз у країні підтвердили 9 787 людей. 190 із них померли від ускладнень COVID-19, тоді як ще 935 пацієнтів одужали та виписалися з медзакладів.

Зауважимо, що у лютому біля берегів Японії на карантині стояв перший уражений коронавірусом лайнер Diamond Princess. На ньому заразилося 705 осіб. На карантині у порту Йокогами судно простояло понад місяць.

Згодом завдяки цьому судну науковцям вдалося встановити, що коронавірус може вижити до 17 днів на поверхнях. Його виявили на поверхнях лайнеру після від'їзду пасажирів, у яких було зафіксовано захворювання.


Скільки часу живе коронавірус на різних поверхнях / Інфографіка 24 Каналу