Про це почали активно писати російські ЗМІ. З посиланням на трьох знавців китайської вони стверджують, що назва препарату все-таки перекладається як Арбідол.
Також на тему: Коронавірус з Китаю: останні новини
Однак, під назвою Арбідол існує й сильне знеболювальне індійського виробництва. Але логічно, що він не може мати противірусну дію, тому мова, скоріш за все, саме про Арбідол.
Крім нього, для експериментального лікування рекомендований хлорохин, рибавирин в комбінації з інтерфероном або лопінавіром / ритонавір.
У попередній, п'ятій версії національної програми, яка діяла з 5 лютого, згадувалися інтерферон, рибавірин і лопінавір / ритонавір. При цьому в ній йшлося про те, що нині проти коронавірусу немає ліків з підтвердженою ефективністю.
Арбідол – що це і що він лікує?
Виглядає так, що китайські медики у пошуках ліків перебирають усі існуючі противірусні препарати. Арбідол – це противірусний препарат, який створили ще в СРСР в 70-х роках для лікування грипу та застуди.
Арбідол не лікує грип та застуду / unsplash.com
Але лікувати ним вірусні захворювання за кордоном не радять. Ефективність і безпека Арбідолу не доведені в дослідженнях, проведених за міжнародними стандартами якості.
Центр по контролю і профілактиці захворювань США та ВООЗ не включили Арбідол в рекомендації з лікування грипу. Тому краще довіряти саме їм, а не купленим російським дослідженням.
Але проти коронавірусу Арбідол ефективний?
Ні, цього ніхто не стверджує. Препарат внесли в рекомендації як ліки, які можуть мати потенційну користь, яку треба ще перевірити. У таких випадках це вважається нормальним, тому що ліків, які виліковують від інфекції, все одно немає.
Тому не потрібно бігти в аптеку і купувати річний запас Арбідолу. До речі, в Україні його купити не вийде, препарат з такою ж діючою речовиною має іншу назву.
Дані про смертність від коронавірусу/Інфографіка 24 каналу
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.