У новому глобальному дослідженні вчені зробили вельми тривожні висновки: COVID-19 може викликати інсульт у молодих пацієнтів, в тому числі без супутніх захворювань.

Також на тему: Між виробниками вакцин почалась війна: Pfizer теж звинувачують у тромбозах, – вчений

Інсульт в молодих людей після коронавірусу

  • З 432 осіб гострим ішемічним інсультам, включених в дослідження, 104 (21,4%) були молодше 55 років.
  • Більш того, інфекція може спровокувати інсульт навіть у тих пацієнтів, у яких він би ніколи не трапився, якби вони не захворіли – у 105 осіб (24,4%) не було виявлено жодного чинника ризику цього стану.
  • Найдивнішим відкриттям було те, що приблизно 40% пацієнтів навіть не підозрювали про те, що інфіковані SARS-CoV-2. Інфекція підтвердилася у них тільки при госпіталізації з інсультом.

Дослідження показало також, що пацієнти молодше 55 років частіше за все страждали від інсультів, пов'язаних з оклюзією (закупоркою) великих судин, що, як правило, призводить до найгірших клінічних наслідків у порівнянні з оклюзією дрібних судин.

COVID-19 – це не грип і не проста вірусна інфекція. Ці результати ясно показують, що молоді люди, які формально не входять в групу ризику коронавірусу, вразливі для інсультів та інших наслідків впливу інфекції в найближчій і довгостроковій перспективі,
– повідомили автори дослідження.

Інсульт після інфекційних хвороб

Ризик інсульту може збільшуватися після перенесених гострих респіраторних інфекцій. Раніше дослідження показували, що в перші дні після грипу і пневмонії він вище в 3 – 7 разів. У цьому контексті COVID-19 не став винятком: зростання ризику інсульту при коронавірусі пов'язують із запаленням і збільшенням згортання крові.