Новини про коронавірус 16 листопада
Впродовж 15 листопада коронавірусну хворобу підтвердили ще у 9 832 мешканців України, з яких 360 медиків та 354 дитини. Госпіталізації потребували 1100 хворих, повідомляє 24 канал.
Днем раніше Новини про коронавірус 15 листопада: черговий спалах в Китаї, лікування Степанова
Впродовж цього періоду одужали 2 753 хворих. Ще 94 українців померли від ускладнень, спричинених COVID-19.
За добу неділі, 15 листопада, протестували 33 486 українців, зокрема методом ПЛР – 28 685, а методом ІФА – 4 801.
Захворюваність на COVID-19 в областях
- Київ – 51 499;
- Вінницька область – 13 948;
- Волинська область – 18 936;
- Дніпропетровська область – 22 069
- Донецька область – 17 201;
- Житомирська область – 22 847;
- Закарпатська область – 19 559;
- Запорізька область – 19 291;
- Івано-Франківська область – 28 440;
- Київська область – 25 141;
- Кіровоградська область – 3 710;
- Луганська область – 5 169;
- Львівська область – 37 466;
- Миколаївська область – 12 633;
- Одеська область – 33 415;
- Полтавська область – 15 262;
- Рівненська область – 25 210;
- Сумська область – 18 324;
- Тернопільська область – 23 757;
- Харківська область – 48 179;
- Херсонська область – 7 126;
- Хмельницька область – 23 136;
- Черкаська область – 13 478;
- Чернівецька область – 28 336;
- Чернігівська область – 11 557.
- Скільки медиків захворіло на коронавірус в Україні: за минулу добу інфекцію виявили у 360 медпрацівників. Загалом від початку пандемії в Україні COVID-19 інфікувалися близько 30 тисяч медиків, щонайменше 212 з яких померли.
- Ситуація з COVID-19 у Збройних силах України: від учора коронавірус діагностували ще 42 військовим, тож нині у лавах ЗСУ від недуги лікуються 2 448 людей. Усього від початку пандемії одужали 5 439 військовослужбовців, померли – 23 інфікованих.
У НСЗУ не вистачає мільярдів гривень для лікування хворих на COVID-19
Національній службі здоров'я України не вистачає близько 5,6 мільярдів гривень на фінансування медзакладів, які займаються лікуванням хворих на COVID-19 у стаціонарних умовах. Виконавець обов'язків голови НСЗУ Андрій Віленський повідомив, що служба вже подала відповідні документи до МОЗ та Мінфіну, "щоб це питання було вирішено".
Київ не скасовуватиме карантин вихідного дня
Київ виконуватиме постанову уряду щодо карантину вихідного дня. За словами мера столиці Віталія Кличка, головне – це зберегти здоров'я та життя людей. Він вважає, альтернативою може бути лише повний локдаун. Окрім цього, мер міста закликав уряд невідкладно розробити та запропонувати механізми компенсацій і пільг для бізнесу та наголосив на важливості контролю за ізоляцією хворих і контактних осіб.
У Рівному скасували карантин вихідного дня: субота та неділя будуть робочими
У Рівному суботу та неділю встановили робочими днями. 16 листопада місцева комісія ТЕБ і НС ухвалила рішення не заперечувати проти того, якщо у найближчі суботу і неділю, попри карантин вихідного дня, підприємці працюватимуть.
Стан мера Миколаєва Сєнкевича погіршився: COVID-19 дав ускладнення
Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич, заражений коронавірусом, перебуває у важкому стані. Політика госпіталізували до місцевої лікарні. Нині він перебуває у відділенні інтенсивної терапії.
У збірній України знову COVID-19: перед матчем зі Швейцарією троє хворих
Коронавірус продовжує атакувати збірну України з футболу перед вирішальним поєдинком зі Швейцарією у Лізі націй. В українській команді виявлено трьох інфікованих. Як інформує сайт Української асоціації футболу, захворіли Євген Макаренко, Дмитро Різник та Едуард Соболь.
У Раді вже зареєстрували постанову про скасування карантину вихідного дня: деталі
У Верховній Раді України зареєстрували проєкт постанови, що рекомендує уряду скасувати карантин вихідного дня. Постанову зареєстрували в парламенті 16 листопада, тобто зразу ж наступного дня після перших карантинних вихідних. Парламентарі пропонують уряду скасувати низку обмежень, які в листопаді діятимуть у вихідні дні. Серед них:
- приймати відвідувачів у закладах громадського харчування;
- приймати відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;
- приймати відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;
- приймати відвідувачів закладам торговельного й побутового обслуговування населення;
- діяльність закладів культури й проведення культурних масових заходів;
- приймати відвідувачів спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.
Перекриті дороги та пікети: українці протестують проти карантину вихідного дня
Україні тривають протести підприємців та працівників сфери громадського харчування через впровадження карантину вихідного дня. Зокрема, протестувальники перекрили дорогу під Вінницею, у Рівному пікетують мерію. Протестують також у Києві та Миколаєві. Детальніше про це читайте за посиланням.
За порушення карантину вихідного дня закрили 2,4 тисячі закладів: які саме та де
Найбільше порушень карантину вихідного дня зафіксували в регіонах, де місцева влада відмовлялася виконувати рішення уряду. Загалом правоохоронці закрили 2,4 тисячі об’єктів. Зокрема, заклади торгівлі, нічні клуби й спортзали. Поліція склала майже 2 тисячі адміністративних протоколів за порушення карантину та відкрила 9 кримінальних проваджень. Найбільше карантин порушували у: Львівській, Дніпропетровській, Тернопільській, Черкаській, Одеській та Київській областях.
Хто найбільше порушував карантин
- Понад 1 500 закладів торгівлі;
- Майже 800 кафе та ресторанів;
- Приблизно 30 нічних клубів і 20 спортзалів.
До теми У НАН України та МОЗ кардинально відрізняються прогнози щодо COVID-19 в країні: подробиці
Новини про коронавірус у світі 16 листопада
За даними Апарату РНБО України, у світі зафіксовано понад 54 тисячі випадків інфікування коронавірусною інфекцією. Понад 35 мільйонів людей одужали. 1 320 436 пацієнтів, на жаль, померли від ускладнень, викликаних COVID-19.
Країни з найбільшою кількістю хворих на коронавірус
- США – 11 082 027,
- Індія – 8 845 127,
- Бразилія – 5 863 093,
- Росія – 1 932 711,
- Франція – 1 916 047.
У Польщі з'явились спеціальні автобуси для хворих на коронавірус
У Варшаві обладнали два автобуси для "важких" хворих на COVID-19. Вони розраховані на пацієнтів, що потребують госпіталізації. Зазначається, що перероблений транспорт використовуватиметься у надзвичайних ситуаціях.
Переобладнаний автобус для хворих на COVID-19: фото мерії Варшави
У штаб-квартирі ВООЗ спалах коронавірусу
Журналістам вдалося отримати внутрішній електронний лист компанії. У ньому йдеться, що кількість інфікованих співробітників в Женеві зросла до 65 внаслідок 5 останніх випадків інфікування. Це при тому, що ВООЗ раніше заперечувало інформацію про спалах коронавірусу у штаб-квартирі організації. Співробітник ВООЗ, який зв'язався з пресою на умовах анонімності заявив, що в групу інфікованих входить член керівної групи генерального директора ВООЗ, який також є спеціалістом з інфекційного контролю. Детальніше читайте за посиланням.
Коронавірус в Росії: майже 23 тисячі нових хворих
За минулу добу в Росії зареєстрували рекордну кількість нових хворих на COVID-19 – 22 778. Загалом, 16 листопада РФ повідомила про 1 948 603 пацієнтів з виявленим вірусом SARS-CoV-2.
В Італії антитіла до коронавірусу виявили у крові пацієнтів, узятій ще у вересні 2019
В Італії медики виявили, що коронавірус поширювався в країні ще у вересні минулого року, тобто за кілька місяців до того, як почався спалах хвороби в Китаї. Детальніше про це читайте тут.
ВООЗ: найбільше інфікованих коронавірусом фіксують у вихідні
14 листопада у світі на COVID-19 захворіли рекордні 660 905 людей. Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що є певна тенденція, коли фіксують найвищий приріст хворих. Так, за даними ВООЗ, найвищу кількість нових випадків зараження коронавірусом фіксують п'ятницями, на вихідних, а також вівторками й по середах.
Дослідження коронавірусу та вакцини
З'ясували наскільки коронавірус смертельніший за грип
Американські вчені порівняли рівень смертності серед пацієнтів у важкому стані при COVID-19 і при грипі й з'ясували, що коронавірус вдвічі смертельніший. Це дослідження остаточно знищило популярний міф про те, що коронавірус безпечніший за грип.
Чому хворі зуби призводять до важчого перебігу COVID-19: пояснення стоматолога
В людському організмі є певна кількість клітин, які виконують функцію захисту від вірусів або бактерій і уявіть, що до хронічної хвороби додається ще й інше захворювання. Бактерій і вірусів в організмі стає більше, а ось клітин захисників вже бракуватиме. Організму легше справитися з однією хворобою аніж з кількома. "Пародонтит викликає бактеріальна інфекція. Тому, якщо вчасно не доглядати за зубами, в тому бруді, який на них залишається будуть розмножуватися бактерії. Їх надлишок викликає запалення ясен і організм мусить з цим постійно боротися. Тому не дивно, що це може привезти до ускладненого перебігу тих чи інших захворювань", – розповів стоматолог Ярослав Заблоцький.
Вакцина може не врятувати людство від масок та дистанції
Коли винайдуть вакцину від коронавірусу, необхідність носити маски та дотримуватися соціальної дистанції може не зникнути. Вакцина не зможе дати 100% гарантію, що конкретна людина не захворіє. Головний інфекційний лікар США Ентоні Фаучі, вакцина буде ефективною лише у 90 – 95% випадках.
94,5% ефективності проти коронавірусу: вакцина від Moderna показала успіх
Американська компанія Moderna заявила, що їх вакцина від коронавірусу ефективна на 95%. Це підтвердили клінічні випробування вакцини за участю 30 тисячі добровольців, половина з яких отримала вакцину, а друга половина — плацебо.