Новини про коронавірус в Україні
Захворюваність на COVID-19
Джерело: фейсбук Максима Степанова
За минулу добу в Україні виявили 4 538 випадків передачі коронавірусної інфекції. Відомо про 356 смертей серед пацієнтів з COVID-19.
Читайте також Новини про коронавірус 11 травня: коли можлива четверта хвиля пандемії, вакцинація дітей
Серед хворих 180 дітей та 142 медпрацівники. Госпіталізації потребували 1 349 пацієнтів з діагнозом COVID-19 чи вираженою симптоматикою хвороби. Водночас одужали 19 766 людей.
Від учора лабораторії здійснили 71 383 тестувань за добу, зокрема методом ПЛР – 38 959, методом ІФА – 12 617, досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 19 807. За весь час пандемії в Україні захворіли 2 129 073 людини, з них станом на 12 травня одужали 1 797 136 пацієнтів. Водночас від ускладнень хвороби померли 46 987.
Статистика захворювань та щеплень в регіонах за добу:
- м. Київ – 627 випадків/ 1 217 щеплень;
- Вінницька область – 63 випадки/ 850 щеплень;
- Волинська область – 139 випадків/ 467 щеплень;
- Дніпропетровська область – 211 випадків/ 1 649 щеплень;
- Донецька область – 356 випадків/ 970 щеплень;
- Житомирська область – 60 випадків/ 578 щеплень;
- Закарпатська – 12 випадків/ 489 щеплень;
- Запорізька область – 275 випадків/ 1 190 щеплень;
- Івано-Франківська область – 31 випадок/ 857 щеплень;
- Київська область – 169 випадків/ 619 щеплень;
- Кіровоградська область – 52 випадки/ 458 щеплень;
- Луганська область – 199 випадків/ 554 щеплення;
- Львівська область – 136 випадків/ 1 881 щеплення;
- Миколаївська область – 132 випадки/ 851 щеплення;
- Одеська область – 150 випадків/ 886 щеплень;
- Полтавська область – 380 випадків/ 616 щеплень;
- Рівненська область – 471 випадок/ 514 щеплень;
- Сумська область – 58 випадків/ 339 щеплень;
- Тернопільська область – 54 випадки/ 693 щеплення;
- Харківська область – 345 випадків/ 325 щеплень;
- Херсонська область – 31 випадок/ 50 щеплень;
- Хмельницька область – 153 випадки/ 661 щеплення;
- Черкаська область – 304 випадки/ 591 щеплення;
- Чернівецька область – 65 випадків/ 540 щеплень;
- Чернігівська область – 65 випадків/ 419 щеплень.
Темпи вакцинації
За минулу добу щеплення проти коронавірусу отримали 18 264 людини. Від початку вакцинальної кампанії вакциновано уже 882 621 людину, з них отримали 1 дозу – 882 619 осіб, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 1 928 осіб (із них 2 особи отримали 1 дозу за кордоном).
Ляшко обурився через вакцинацію поза чергою
Джерело: "Сьогодні"
Через випадки вакцинації поза чергою і не груп ризику у МОЗ готують перевірку та обіцяють покарати винних, які дозволили ці порушення. Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко. За його словами найчастіше такі випадки трапляються у Києві та рідше у Львові.
"Через це була заява Київської міської державної адміністрації, яка з’явилася після селекторної наради в МОЗ і додаткових розмов міністерства із заступником КМДА, керівником департаменту охорони здоров’я, де ми чітко наголосили на алгоритмах вакцинації, яких повинні дотримуватися усі", – заявив Ляшко.
За його словами, зараз вакцинуються у пунктах щеплень вакциною AstraZeneca люди 65 років з пріоритетом для людей похилого віку і з хронічними захворюваннями.
План вакцинації українців / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу
Чи можна буде перетинати кордони ЄС без COVID-паспорта
Джерело: Інтерфакс-Україна
Вакцинний талон не буде панацеєю для перетину кордонів. Євросоюз може запропонувати й інші варіанти для подорожей.
Заступник міністра охорони здоров'я Ярослав Кучер вважає, що для перетину кордонів наявність COVID-сертифіката не буде обов'язковим. На його думку, будуть й інші шляхи. Кучер зауважив, що вакцинні сертифікати в Україні точно будуть, але це не станеться швидше, ніж в ЄС. Також поки що немає рішення, чи потрібно буде робити тести на COVID-19 для перетину кордонів у випадку відсутності сертифіката.
В Україні розробляють 3 COVID-вакцини
Джерело: "Сьогодні"
Нині в Україні розробляють 3 прототипи вакцин проти коронавірусу SARS-CoV-2. Український фонд досліджень профінансував розробку двох з них.
- Першу вакцину розробляє Інститут біології клітини у Львові, який очолює академік Андрій Сибірний. В основі препарату – білок коронавірусу, вирощений на дріжджах. Після того, як білок очистять у біореакторі, його можна довести до лікарської форми. Якщо розробку зареєструють для доклінічних і клінічних досліджень й все пройде вдало, то лише потім його зареєструють, як препарат.
- Другу вакцину розробляють в Інституті біохімії ім. Палладіна, який очолює академік Сергій Комісаренко. Цей препарат розробляють за схожим принципом, що й перший, але за іншою технологією.
- Третю вакцину розробляють Михайло Фаворов і "Діапроф-Мед", які задекларували, що у них відбулася нейтралізація вірусу на клітинах. Нині компанія перебуває на стадії виробництва лікарської форми, щоб почати клінічні випробування. Для того, аби отримати допомогу від держави, вони повинні надати дані, що їхнє дослідження з’явиться у міжнародних публікаціях, і що фармзаводи готові виготовляти препарат. Поки що розробники співпрацюють саме з фармацевтичними компаніями, які зможуть масштабувати їхню технологію.
Ще одна партія Pfizer приїде в Україну наступного тижня
Джерело: 24 канал
Наступна партія вакцин проти коронавірусу від компаній Pfizer-BioNTech прибуде в Україну з 17 травня. Про це заявив очільник МОЗ Максим Степанов. Дози вакцин надійдуть у рамках ініціативи COVAX.
Окрім цього, найближчим часом по прямому контракту в Україні очікують постачання вакцин від Sinovac та AstraZeneca.
Новини про коронавірус у світі 12 травня
Статистика поширення COVID-19
Джерело: РНБО України
Від початку пандемії COVID-19 у світі виявили понад 159 мільйонів хворих на коронавірус. Більш ніж 95 мільйонів інфікованих вже одужали. Натомість 3 317 219 пацієнтів, на жаль, померли від ускладнень та супутніх захворювань.
В Індії смертність від коронавірусу сягнула максимальних показників
Джерело: MIB India
В Індії катастрофічна ситуація з коронавірусом. Впродовж минулої доби зареєстрували новий рекорд смертності внаслідок ускладнень коронавірусу.
За даними Міністерства охорони здоров'я і сімейного добробуту країни, впродовж доби померли 4205 пацієнтів з COVID-19. Попередній рекорд фіксували 8 травня, коли внаслідок ускладнень захворювання померли 4187 людей.
Показник добової захворюваності на коронавірус в Індії також залишається високим. Від учора зареєстрували 34 8421 випадок інфікування. Всього з початку пандемії в країні захворіли понад 23 мільйони людей, понад 254 тисяч пацієнтів померли від наслідків захворювання.
Вчені змінили думку про тривалість імунітету до COVID-19
Джерело: The Lancet
Дослідники спостерігали за 43 тисячами пацієнтів у Катарі, які отримали позитивний тест на антитіла до SARS-COV-2 впродовж 4 – 8 місяців. Всі вони регулярно проходили тестування на COVID-19.
- Лише у 314 пацієнтів (0,7% з контрольної групи) зафіксували повторне зараження (згідно з ПЛР-тестами).
- Трохи менше, ніж у половини з них наявність повторного COVID-19.
Вчені також використовували генетичне секвенування, щоб з точністю встановити факт повторного зараження. Так, вдалося встановити, що факт наявності антитіл до SARS-COV-2 у крові пацієнта знижує ризик повторного зараження в середньому на 95% протягом семи місяців після хвороби.
Головні правила профілактики коронавірусу / Інфографіка 24 каналу
Провели перші дослідження комбінованої вакцини проти грипу та COVID-19
Джерело: Novavax Inc
Американська біотехнологічна компанія Novavax Inc оприлюднила результати досліджень своєї комбінованої вакцини від COVID-19 і сезонного грипу А та В на хом'яків і тхорах. За даними компанії, препарат викликав у тварин вироблення імунної відповіді проти обох вірусів.
Чотирьохвалентна вакцина NanoFlu / NVX-CoV2373 є комбінацію двох вакцин Novavax, від грипу і від COVID-19. Остання створена на основі інактивованого (убитого) вірусу, S-білок SARS-CoV-2 представлений у вигляді рекомбінантних наночастинок. За результатами другої та третьої фази клінічних випробувань її ефективність склала 89,3%.
Чи можна пити ібупрофен та парацетамол під час коронавірусу
Джерело: The Lancet
Вчені з Великобританії "реабілітували" ібупрофен та інші протизапальні нестероїдні препарати (НПЗП), провівши найбільше дослідження. Отримані результати дуже важливі як для лікарів, так і для пацієнтів.
Вчені проаналізували можливий зв'язок між впливом НПЗП з важкими наслідками COVID-19, включаючи госпіталізацію у відділення інтенсивної терапії, потреба в кисні та штучної вентиляції легенів, ураження нирок і смертність.
Результати показали, що жоден з цих випадків не був пов'язаний з прийманням ібупрофену та інших нестероїдних протизапальних препаратів протягом двох тижнів до госпіталізації. Аналіз також не виявив підвищений ризик смертності серед пацієнтів, які приймали ці жарознижувальні.
Австрієць навмисно заразив колишню коронавірусом
Джерело: "Європейська правда"
У Австрії чоловік навмисно інфікував колишню дружину. Він отримав тюремний термін та виплатить жінці компенсацію.
63-річний чоловік навмисно кашляв своїй колишній дружині в обличчя. І це при тому, що напередодні йому встановили діагноз COVID-19. За словами жінки, він не використовував засоби індивідуального захисту, кашляв в її бік і навіть використовував її рушник. Окрім цього, колишній чоловік штовхнув жінку в одвірок. Пізніше 70-річна жінка захворіла на COVID-19.
Суд засудив чоловіка до 9 місяців тюремного ув'язнення, Також йому дали 3 роки умовно за нанесення тілесних ушкоджень, Окрім цього, чоловік має виплатити жінці компенсацію у розмірі 1000 євро.
Хропіння під час сну пов'язали з важким перебігом COVID-19
Джерело: Springer Link
Міжнародна група вчених виявила ще одну групу ризику з COVID-19 – пацієнти з обструктивним апное уві сні. Це захворювання значно збільшує ймовірність зараження, госпіталізації, в тому числі в відділення інтенсивної терапії, а також смертності.
На думку авторів дослідження, тяжкості перебігу COVID-19 сприяє запальний процес, викликаний апное. Вчені відзначили також, що багато пацієнтів з обструктивним апное уві сні не знають про своє захворювання, оскільки не зверталися до лікаря і не отримують необхідне лікування.
Коронавірус змінює обсяг сірої речовини в мозку
Джерело: EurekAlert
Вчені з США встановили, що у хворих на COVID-19 скорочується обсяг сірої речовини у фронтально-скроневій нейронній зоні мозку. Це і є причиною певної недієздатності пацієнтів навіть після одужання. Вчені вважають, що, вимірюючи об'єм сірої речовини по знімках КТ, можна прогнозувати перебіг захворювання і призначати терапію.
Вчені заявили про високу ефективність Sinovac
Джерело: Bloomberg
Вчені провели дослідження в Індонезії препарату проти коронавірусу китайської компанії Sinovac, який також закупила Україна. Вчені провели випробуваннями в Індонезії і довели, що препарат Sinovac захищає:
- від летального результату на 98%,
- від госпіталізації на 96%,
- від інфікування на 94%.