Новини про коронавірус в Україні 8 лютого
Статистика COVID-19 в країні
Джерело: фейсбук Максима Степанова
Від початку пандемії в Україні зареєстрували 1 246 990 випадків зараження коронавірусом.
Днем раніше Новини про коронавірус 7 лютого: цькування медиків в Японії, ефективність AstraZeneca
Натомість за минулу добу, 7 лютого, в Україні виявили 2 141 нового хворого на коронавірус. З них 130 дітей та 71 медичний працівник.
За цей період до лікарень госпіталізували 1 020 пацієнтів. На жаль, ще 47 людей померли від ускладнень, спричинених хворобою. Внаслідок цього загальна кількість летальних випадків зросла до 23 644.
Ще 2 697 пацієнтів одужали. Загалом недугу подолали вже 1 075 743 мешканців України.
Приріст інфікованих за минулу добу в регіонах:
- Київ – 88 випадків;
- Вінницька область – 123 випадки;
- Волинська область – 45 випадків;
- Дніпропетровська область – 156 випадків;
- Донецька область – 28 випадків;
- Житомирська область – 176 випадків;
- Закарпатська область – 133 випадки;
- Запорізька область – 59 випадків;
- Івано-Франківська область – 398 випадків;
- Київська область – 97 випадків;
- Кіровоградська область – 4 випадки;
- Луганська область – 14 випадків;
- Львівська область – 119 випадків;
- Миколаївська область – 115 випадків;
- Одеська область – 61 випадок;
- Полтавська область – 32 випадки;
- Рівненська область – 45 випадків;
- Сумська область – 54 випадки;
- Тернопільська область – 74 випадки;
- Харківська область – 35 випадків;
- Херсонська область – 19 випадків;
- Хмельницька область – 24 випадки;
- Черкаська область – 53 випадки;
- Чернівецька область – 143 випадки;
- Чернігівська область – 46 випадків.
Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Статистика тестування в Україні
Джерело: фейсбук Максима Степанова
Впродовж 7 лютого в Україні здійснили 13 662 тестувань на коронавірус (методом ПЛР – 10 401, а методом ІФА – 3 261). Загалом з початку пандемії в Україні провели 6 402 123 ПЛР-тестувань.
Вакцинація на окупованих територіях стартує на третьому етапі, – Ляшко
Джерело: 24 канал
Українців, які зараз проживають на тимчасово окупованих територіях, вакцинуватимуть також, але пізніше. Вони матимуть можливість захиститися від COVID-19 на третьому етапі вакцинації.
Україна може отримати залишки доз вакцини від Польщі
Джерело: 24 канал
Коли вакцинують Зеленського та інших перших осіб: Ляшко повідомив деталі
Джерело: 24 канал
Щеплення проти COVID-19: скільки доз вакцини отримає Україна
Джерело: 24 канал
- 5 лютого, МОЗ отримало підтвердження про постачання 12 мільйонів доз вакцин проти коронавірусної інфекції виробництва AstraZeneсa і Novavах. Постачання буде з лютого 2021 року.
- А ще Україна підписала контракт на отримання вакцин китайського виробництва Sinovac – 1,9 мільйонів доз. Поставка очікується найближчим часом.
- Ще 8 мільйонів доз Україна гарантовано отримає через COVAX.
- Крім того, очікується 117 тисяч доз вакцини компанії Pfizer. Поставка почнеться з середини лютого.
- Від 2,2 – 3,7 мільйона доз вакцина Україна отримає від AstraZeneсa. Постачання відбудеться впродовж першого і другого кварталу цього року.
Директор ВООЗ похвалив Україну за боротьбу з коронавірусом
Джерело: 24 канал
Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус вважає, що Україна одна з перших розпочала боротьбу з коронавірусом. Він пообіцяв, що ВООЗ буде продовжувати надавати підтримку для того, щоб зупинити поширення коронавірусу та рятувати життя. Директор ВООЗ наголосив, що організація намагалася підтримувати усі зусилля та сприяла розбудові потужностей лабораторій та покращувала засоби, які допомагали протидіяти пандемії. ВООЗ також підтримало понад 200 медичних закладів для того, щоб допомогти протидіяти туберкульозу та ВІЛ\СНІДу.
До теми Є умова: Степанов розповів, як Україні перемогти пандемію COVID-19
Українці – не кролики для експериментів, – Зеленський про щеплення російською вакциною
Джерело: 24 канал
Президент України Володимир Зеленський порекомендував бути обережнішим із твердженнями про ефективність російської вакцини, адже на сьогодні ВООЗ і провідні спеціалісти не є впевненими у її безпечності. За його словами, Україна домовляється про постачання вакцин з провідними виробниками, які затверджені світом.
Україна домовилася про постачання 4 вакцин від COVID-19, – Зеленський
Джерело: 24 канал
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна домовилася про постачання 4 вакцин від коронавірусу. Мовиться про препарати від компаній Pfizer, Sinovac, AstraZeneсa і Novavах. Перший етап вакцинації розпочнеться вже цього місяця. Першими вакцину отримають наші медики, військові та нацгвардійці
ВООЗ обіцяє Україні першу чергу в отриманні вакцин проти коронавірусу
Джерело: 24 канал
Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус заявив, що Україна буде включена в першу чергу постачання вакцин проти COVID-19 в рамках ініціативи COVAX. За його словами, COVAX вже опублікував свій прогноз щодо розподілу вакцин серед країн-учасниць цієї ініціативи, і ВООЗ разом з UNICEF та іншими організаціями буде співпрацювати, щоб розподілити ці вакцини якомога швидше.
В Україні з'явиться платформа для запису на щеплення до початку масової вакцинації, – Зеленський
Джерело: 24 канал
Президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні до першої масової вакцинації з'явиться платформа, через яку можна буде записатися на щеплення.
Усі ми – європейська родина: глава Єврокомісії просить поділитись вакцинами з Україною
Джерело: 24 канал
Під час виступу на Всеукраїнському Форумі "Україна 30" президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн наголосила, що з початку пандемії Європейський Союз підтримував український народ. Також вона звернулась до інших членів ЄС з проханням пожертвувати частину своїх вакцин Україні.
Коли будуть вакцинувати українців, які перехворіли на коронавірус
Джерело: 24 каналВ ефірі одного з телеканалів головний санлікар країни Віктор Ляшко розповів, що вакцинація проти COVID-19 в Україні може бути відстрочена для тих, хто раніше хворів на цю хворобу. Така відстрочка може бути від 3 до 6 місяців.
До теми Коронавірус в Росії: померло понад 77 тисяч людей
Новини про коронавірус у світі 8 лютого
Джерело: Апарат РНБО України
Від початку пандемії у світі зафіксували більш ніж 106 мільйонів випадків зараження коронавірусною інфекцією SARS-CoV-2. Понад 59 мільйонів людей вже одужали, але 2 319 013 хворих померли від ускладнень спричинених COVID-19.
Джерело: DOMO tracker – including WHO, CDC, Johns Hopkins University, Worldometer, IHME, The COVID Tracking Project
Вакцинація проти COVID-19 в Ізраїлі різко знизила рівень госпіталізацій серед літніх людей
Джерело: Nature
Усіх літніх людей Ізраїлю щеплять вакциною від виробника Pfizer та BioNTech. Близько 90% з цієї групи вже отримали щонайменше 1 дозу двокомпонентної вакцини. Дані МОЗ Ізраїлю свідчать, що кількість нових випадків заражень коронавірусом у групі людей віком від 60 років знизилась на 41%. А з середини січні по початок лютого – на 31%. Для порівняння – серед людей молодше 59 років, з яких вакциновано трохи більше ніж 30%, захворюваність знизилася всього на 12%, а число госпіталізацій – на 5%.
Британія не запроваджуватиме паспорти вакцинації проти COVID-19
Джерело: Sky News
Раніше ЗМІ повідомляли, що британський уряд почав роботу над документом з інформацією про вакцинацію проти коронавірусу для громадян, які планують міжнародні поїздки. Але британський міністр з питань вакцинації Надім Захаві заявив, що уряд Британії не розглядає можливість запровадження паспортів проходження вакцинації. Він додав, що якщо інші країни вимагатимуть у громадян Британії докази того, що вони отримали щеплення проти COVID-19, то британці зможуть звернутися до лікаря по відповідну довідку.
Pfizer обіцяє удвічі пришвидшити виробництво вакцини від COVID-19: терміни
Джерело: USA Today
Американська компанія Pfizer має намір вдвічі скоротити час, необхідний для виробництва вакцини проти коронавірусу COVID-19. Це допоможе пришвидшити процес вакцинації. Аби виготовити партію препарату, поки що компанії потрібно 110 днів. Зараз там працюють над тим, аби скоротити цей термін до близько 60 днів.
Куди українці зможуть полетіти / Інфографіка 24 каналу
Дослідження коронавірусу
Діти з безсимптомним коронавірусом можуть зіткнутися з постковідним синдромом
Джерело: medRxiv
Відомо, що діти рідше заражаються коронавірусом і найчастіше переносять його безсимптомно або дуже легко. Але це не означає, що COVID-19 не є небезпечним для них. У новому дослідженні брали участь 129 дітей, у яких був підтверджений COVID-19 в період з березня по листопад минулого року, середній вік – 11 років. Співвідношення дівчаток та хлопчиків було приблизно однаковим. Тільки 42% маленьких пацієнтів повністю одужали, більша частина дітей мали мінімум один симптом через 120 днів після виявлення COVID-19. У 36% з них був один-два ознаки постковідного синдрому, у 23% – три й більше.
Найчастіше діти скаржилися на:
- безсоння (18,6%);
- скутість і біль в грудях (14,7%);
- закладеність носа (12,4%);
- м'язові болі (10,1%);
- швидку стомлюваність (10%);
- проблеми з концентрацією уваги (10%).
Глисти позитивно впливають на перебіг коронавірусу: дослідження
Джерело: medRxiv
Автори дослідження виявили, що пацієнти з кишковими захворюваннями переносять COVID-19 легше, ніж інші хворі. З 270 пацієнтів, у яких були виявлені паразити, лише у 8% коронавірус протікав у важкій формі. Водночас групі без паразитарних інфекцій з 248 осіб у 47 були ускладнення. Після коригування даних з урахуванням віку та наявності хронічних захворювань автори дослідження з'ясували, що в цілому наявність паразитарної інфекції знижує ймовірність тяжкого перебігу COVID-19 на 60%. Найвищі шанси перенести коронавірус в легкій формі були у пацієнтів з гельмінтозом – 63%. Вчені припустили, що паразитарна інфекція може надавати імуномодулювальну дію, яка впливає на реакцію організму при зустрічі з іншими патогенами. Крім того, паразити потенційно можуть змінити імунну відповідь організму на SARS-CoV-2.
Зміни клімату могли спричинити появу COVID-19: нове дослідження
Джерело: Science
Вчені з Кембридзького університету, Потсдамського інституту вивчення кліматичних змін і Гавайського університету помітили зв'язок між конфігурацією клімату в Південному Китаї та спалахом вірусу SARS-CoV-2, який спричинив світову пандемію COVID-19. За останні 100 років відбулись масштабні зміни типу рослинності в південній китайській провінції Юньнань і прилеглих районах М'янми та Лаосу. Підвищення температури, сонячного світла й атмосферного вуглекислого газу змінили природне місце існування тропічних чагарників, тропічних саван і листяних лісів. Для кажанів, які переважно живуть у лісах, це створило дуже сприятливе середовище. У минулому столітті близько 40 видів кажанів перемістилися в південну китайську провінцію Юньнань, принісши з собою близько сотні видів коронавірусу. Натомість переселення кажанів в інші райони призвело до нових взаємодій між тваринами й вірусами, внаслідок чого більш шкідливі віруси передавалися або еволюціонували.
До теми Колективного імунітету проти COVID-19 ще немає, – Ганиченко
Чи можливе безпліддя після вакцинації: відповідь ВООЗ
Джерело: ВООЗ
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) спростувала чутки про зв'язок між вакцинацією проти коронавірусної інфекції і безпліддям. У ВООЗ наголошують, що вакцини проти коронавірусу є безпечними. Кейт О'Брайен додала, що не існує жодної вакцини, яка викликає безпліддя.