Новини про коронавірус в Україні
Статистика поширення COVID-19
Джерело: фейсбук Максима Степанова
Станом на 3 березня добовий приріст хворих на коронавірус в Україні – 7 235 хворих, з них 429 дітей та 319 медпрацівників. До лікарень госпіталізували 3 486 пацієнтів з коронавірусом або підозрою на наявність захворювання.
Днем раніше Новини про коронавірус 2 березня: Зеленський вакцинувався, AstraZeneca ефективна для літніх
На жаль, ще 189 пацієнтів померли внаслідок ускладнень. Водночас видужали – 5 118 людей.
Від початку пандемії в Україні:
- захворіли – 1 364 705 мешканців;
- одужали – 1 182 036 пацієнтів;
- померли – 26 397 хворих;
Ситуація з тестуванням
Впродовж минулої доби в Україні провели 85 043 тестів на коронавірус. 34 945 з них методом ПЛР, а ще 17 688 – методом ІФА. Також було зроблено 32 410 досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2.
Загалом станом на 3 березня в країні здійснили 6 983 925 ПЛР-тестувань.
Як підготуватися до ПЛР-тестування / Інфографіка 24 каналу
Коронавірус в регіонах України: добовий приріст
- Київ – 655 випадків;
- Вінницька область – 577 випадків;
- Волинська область – 211 випадків;
- Дніпропетровська область – 238 випадків;
- Донецька область – 232 випадки;
- Житомирська область – 296 випадків;
- Закарпатська область – 479 випадків;
- Запорізька область – 219 випадків;
- Івано-Франківська область – 640 випадків;
- Київська область – 427 випадків;
- Кіровоградська область – 85 випадків;
- Луганська область – 47 випадків;
- Львівська область – 403 випадки;
- Миколаївська область – 197 випадків;
- Одеська область – 309 випадків;
- Полтавська область – 148 випадків;
- Рівненська область – 217 випадки;
- Сумська область – 132 випадки;
- Тернопільська область – 343 випадки;
- Харківська область – 394 випадки;
- Херсонська область – 40 випадків;
- Хмельницька область – 295 випадків;
- Черкаська область – 130 випадків;
- Чернівецька область – 495 випадків;
- Чернігівська область – 59 випадків.
*У статистиці відсутні дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя.
Ускладнений коронавірус помолодшав, – лікар
Джерело: Укрінформ
Директор Закарпатського центру легеневих хвороб Василь Скрип повідомив, що коронавірус помолодшав не менше ніж на 10 років. Нині у реанімаціях перебувають значно молодші люди, ніж було на початку пандемії.
На Закарпатті погіршилась ситуація з коронавірусом. Там фіксують багато важких випадків захворювання серед пацієнтів віком від 50 років без супутніх патологій.
Радуцький пояснив ріст захворюваності на COVID-19
Голова парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький заявив, що зростання захворюваності може бути пов'язано з мутаціями вірусу.
За його словами, Україна виходить на чергову хвилю коронавірусу. Також зростання захворюваності пов'язано з тим, що люди трохи розслабилися після послаблених карантинних обмежень.
Івано-Франківськ просить більше вакцин та додаткові ліжка
Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків в прямому ефірі одного з телеканалів звернувся до Кабінету міністрів з проханням надати місту можливість розгорнути додаткові ліжка та надати більше вакцин проти коронавірусу.
Марцінків закликав уряд допомогти з розгортанням додаткових ліжок в медичних закладах й надати більше вакцин.
Зверніть увагу Чому вчителі не можуть записатися на вакцинацію від COVID-19 в "Дії" та як їм отримати щеплення
Як почувається Зеленський після вакцинації
Володимир Зеленський провакцинувався від COVID-19 2 березня. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів сьогодні, 3 березня, що жодних ускладнень у президента не виникло.
Степанов зауважив, що мав розмову із Володимиром Зеленським. Президент розповів йому, що почувається чудово і жодних ускладнень не зауважив.
Головне про вакцинацію в Україні / Джерело МОЗ / Інфографіка 24 каналу
Медики запустили флешмоб #ялікарявакцинуюсь
Флешмоб розпочав лікар-терапевт Руслан Буяновський. Він зізнався, його обурило те, що за останній час деякі популярні у соцмережах лікарі написали, що вони не збираються вакцинуватися від коронавірусні інфекцію. Тож новий флешмоб за агітацію до вакцинації підхопили й інші лікарі.
Уже 100 тисяч українців записались на вакцинацію
Джерело: телеграм Михайла Федорова
У чергу на вакцинацію від COVID-19 через портал і додаток "Дія" та через контактцентр МОЗ вже записалися 100 тисяч українців.
Віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров нагадав, що Мінцифри запустило сервіс разом із МОЗ 1 березня, тобто 100 тисяч – це результат за 3 дні.
Як записатись на вакцинацію проти коронавірусу в Україні / Інфографіка 24 канал
Які штами коронавірусу лютують в Україні
В Україні зараз циркулюють європейський, італійський, іспанський штами коронавірусу. Інших мутацій поки що не виявлено. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі одного з українських телеканалів. За його словами, Україна надіслала в німецьку клініку зразки для перевірки на нові штами коронавірусу.
Новини про коронавірус у світі 3 березня
Статистика поширення COVID-19 у світі
Джерело: Апарат РНБО України
Від початку пандемії у світі зафіксували більш ніж 114 мільйонів випадків зараження коронавірусом. Понад 64 мільйони людей вже одужали, але 2 549 752 хворих померли від ускладнень, спричинених хворобою.
Джерело: DOMO tracker – including WHO, CDC, Johns Hopkins University, Worldometer, IHME, The COVID Tracking Project
У Нідерландах прогримів вибух біля центру тестування
Джерело: NOS
У Нідерландах біля центру, де тестують на коронавірус, 3 березня стався вибух. Інцидент трапився у місті Бовенкарспел. Про постраждалих не повідомляють.
У будівлі центру для тестування від потужного удару повибивало вікна. На місці працюють вибухотехніки.За попередньою версією фахівців, спрацював саморобний вибуховий пристрій. Його вмонтували у металеву трубу назовні приміщення. У центрі у цей час був охоронець, проте, на щастя, він не постраждав.
Breaking: Explosion near a Covid 19 screening center in the Netherlands, Bovenkarspel.“An explosion went off at 6:55 am. Windows were destroyed, no injuries. The police are investigating. The perimeter has been cordoned off,” police said in a statement. Video source: @maartenedel pic.twitter.com/e1ygrV7zpa
— Paris Broadcast Company (@broadcast_paris) March 3, 2021
Техас і Міссісіпі скасували маски та карантинні обмеження
Джерело: NBC News
Американські штати Техас та Міссісіпі оголосили про скасування режиму обов'язкового носіння масок та дозволили бізнесу повернутися до звичної роботи. У Білому домі засудили таке рішення, там вважають його помилковим.
Водночас США є лідером у світі за кількістю хворих на коронавірус громадян. Станом на 3 березня 2021 року у Сполучених Штатах зафіксували понад 29 мільйонів випадків зараження COVID-19.
Ризик смерті від коронавірусу / Джерело: European Journal of Epidemiology / Інфографіка 24 каналу
Цікаво 75-річна Доллі Партон вакцинувалася від коронавірусу
ВООЗ все ще проти введення COVID-паспортів
Джерело: РБК-Україна
У ВООЗ все ще не рекомендують країнам вводити COVID-паспорти. Водночас організація готова надати консультації країнам щодо змісту таких документів.
В Johnson & Johnson пообіцяли вакцину для дітей до вересня
Джерело: CNN
У компанії Johnson & Johnson оголосили, що діти у віці до 18 років зможуть отримати щеплення проти коронавірусу вже цієї осені. Зокрема, постачання відповідної вакцини заплановано на вересень.
Генеральний директор компанії Алекс Горскі пояснив, що необхідно досягти відповідності розробленої вакцини спеціальним нормативним вимогам, розрахованим на дітей.
Зверніть увагу ОАЕ першими з країн можуть досягти колективного імунітету від коронавірусу
Дослідження про коронавірус
Виявили антитіла, які можуть захищати від різних варіантів COVID-19
Джерело: U.S. News
Вчені припустили, що антитіла, викликані впливом домінуючого в ПАР варіанту коронавірусу, можуть запобігти зараженню іншими варіантами COVID-19, які циркулюють у світі.
Рубці від вірусу: вчені показали, як COVID-19 пошкоджує серце
Джерело: MedicalxPress
SARS-CoV-2 може проникати і розмножуватися усередині клітин серцевого м'яза. Це призводить до загибелі клітин і порушує роботу серця. Вчені визначили, що вірусна інфекція не тільки вбиває клітини серцевого м'яза, а й руйнує одиниці м'язових волокон, відповідальні за скорочення серцевого м'яза.
SARS-CoV-2 унікальний за впливом на серце, особливо на імунні клітини, які реагують на інфекцію. При COVID-19 в імунній відповіді домінують імунні клітини, що називаються макрофагами, моноцитами і дендритними клітинами. Для більшості інших вірусів, що вражають серце, діють Т-клітини і В-клітини імунної системи.
В Україні пройшли дослідження лікування COVID-19 стовбуровими клітинами
Джерело: Інститут молекулярної біології і генетики
У різних країнах світу вчені експериментують з мезенхімальними стовбуровими клітинами, як методом відновлення понівечених коронавірусом легень. В Україні ж подібні дослідження проводяться вперше. Проєкт отримав підтримку Національного фонду досліджень.