Новини про коронавірус в Україні 1 квітня

Статистика коронавірусу в країні

Джерело: РНБО України

За минулу добу наявність коронавірусної інфекції SARS-CoV-2 виявили у 17 569 мешканців України. Тож загальна кількість виявлених хворих в країні зросла до 1 691 737.

Днем раніше Новини про коронавірус 31 березня: штам з Бразилії "вбиває" молодь, мільйон Pfizer для України

За цей самий період до лікарень госпіталізували 5 160 пацієнтів. Від ускладнень коронавірусу, на жаль, помер 421 хворий – це максимальний показник з початку пандемії. Загалом станом на 1 квітня з життя пішли 33 246 пацієнтів з COVID-19.

Натомість виписали 9 602 пацієнти, внаслідок чого загальна кількість людей, що подолали хворобу, зросла до 1 323 083.

Темпи тестування в Україні

Впродовж 31 березня лабораторії МОЗ провели 59 803 ПЛР-досліджень на коронавірус. Також 22 276 тестів зробили методом ІФА, а ще 50 680 – експрес-тестами на антиген. Загалом, від початку пандемії в Україні провели 8 179 905 ПЛР-тестувань.

Ситуація з вакцинацією

За минулу добу щеплення проти коронавірусу отримали 17 170 людей. Від початку вакцинальної кампанії щеплено уже 248 736 людей, з них вакцинацію закінчили тільки 2 людини.

Добова статистика захворюваності та щеплень в регіонах

  • Київ – 1 150 випадків/ 1 720 щеплень;
  • Вінницька область – 849 випадків/ 690 щеплень;
  • Волинська область – 490 випадків/ 460 щеплень;
  • Дніпропетровська область – 974 випадки/ 1 180 щеплень;
  • Донецька область – 484 випадки/ 470 щеплень;
  • Житомирська область – 1 037 випадків/ 780 щеплень;
  • Закарпатська – 651 випадок/ 520 щеплень;
  • Запорізька область – 627 випадків/ 820 щеплень;
  • Івано-Франківська область – 458 випадків/ 838 щеплень;
  • Київська область – 962 випадки/ 630 щеплень;
  • Кіровоградська область – 203 випадки/ 650 щеплень;
  • Луганська область – 232 випадки/ 360 щеплень;
  • Львівська область – 1 141 випадок/ 1 073 щеплення;
  • Миколаївська область – 327 випадків/ 1 040 щеплень;
  • Одеська область – 1 305 випадків/ 520 щеплень;
  • Полтавська область – 812 випадків/ 940 щеплень;
  • Рівненська область – 665 випадків/ 370 щеплень;
  • Сумська область – 773 випадки/ 680 щеплень;
  • Тернопільська область – 741 випадок/ 430 щеплень;
  • Харківська область – 620 випадків/ 820 щеплень;
  • Херсонська область – 269 випадків/ 110 щеплень;
  • Хмельницька область – 1 142 випадки/ 420 щеплень;
  • Черкаська область – 605 випадків/ 979 щеплень;
  • Чернівецька область – 442 випадки/ 370 щеплень;
  • Чернігівська область – 610 випадків/ 300 щеплень.

*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

Як записатись на вакцинацію
Як записатись на вакцинацію / Інфографіка 24 каналу

"Південноафриканський" штам COVID-19 вже у 2 областях України, – Степанов

Джерело: 24 канал

В ефірі одного з українських телеканалів міністр охорони здоров'я Максим Степанов наголосив, що у 2 областях України виявили "південноафриканський" штам коронавірусу. А "британський" штам COVID-19 вже зафіксували в усіх регіонах країни.

В Україні смертність від коронавірусу набагато вища, ніж в США і ЄС, – FT

Джерело: Financial Times

В Україні надлишкова смертність, яка є найоб'єктивнішим показником впливу пандемії, перевищує середні показники у Європейському Союзі та США. Зараз вона досягла максимальних показників від початку пандемії.

Україні знадобиться 10 років, щоб вакцинувати 75% населення, – Bloomerg

Джерело: Bloomberg

У багатьох країнах, де коронавірус останнім часом поширюється найшвидше, найповільніші темпи вакцинації. До прикладу, Україні та Бангладешу знадобиться 10 років для того, щоб вакцинувати 75% населення. До такого висновку журналісти прийшли з огляду на темпи вакцинації у світі. Тим часом багато країн світу досягнуть необхідного показника вже до кінця 2021 року.

"Дуже важкі": у лікарні Харкова в реанімації перебувають 4 дітей з COVID-19

Джерело: ТСН

У лікарні Харкова за тиждень від ускладнень внаслідок коронавірусу померли 2 неповнолітніх. Наразі у реанімації перебувають 4 дітей, вони в дуже важкому стані. За словами медиків, діти останнім часом почали хворіти на COVID-19 частіше. Крім того, вони переносять хворобу важче.

Чи буде достатньо другої дози вакцини проти коронавірусу: відповідь Ляшка

Джерело: ТСН

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко закликав українців не відмовлятися від вакцинації від коронавірусу COVID-19 та запевнив, що другої дози вистачить усім.

В Україні вироблятимуть ліки з недоведеною ефективністю проти коронавірусу

Джерело: Укрінформ

В Україні вироблятимуть препарат "Фавіпіравір", його ціна на ринку буде близько 1200 грн за упаковку. Є дослідження, які вказують на незначну ефективність препарату, зокрема, що препарат може видалити коронавірус з дихальних шляхів. Низка країн, зокрема, Японія, Кенія, Росія, Саудівська Аравія і Таїланд, схвалили "Фавіпіравір" для лікування COVID-19. Але останній огляд випробувань цього засобу показав, що "Фавіпіравір" має лише незначний вплив на смертність у пацієнтів з серйозним перебігом хвороби.

Скандал з COVID-ліжками: в Одесу з перевіркою відправлять "десант" з Ради

Джерело: телеграм-канал "Одесса Сейчас"

"Слуга народу" Олексій Леонов поскаржився, що Одеська клінічна залізнична лікарня не приймає пацієнтів з COVID-19. При тому, що там є вільні місця, а ситуація в інших медустановах міста є критичною. Мовиться про 54 ліжка. До того ж лікарня Укрзалізниці забезпечена необхідними грошима та інфраструктурою. Керівниця "Центру охорони здоров'я" УЗ Наталія Білинська відповіла, що лікарня не може приймати людей, оскільки для цього немає достатньо кисневих концентраторів.

Локдаун у Києві: В КМДА пояснили як працюватиме міжміський транспорт

Джерело: "Сегодня"

У Києві розповіли як буде працювати міжміський транспорт під час локдауну 5 – 16 квітня. В КМДА підкреслили, що обмежити пересування громадян через столицю – неможливо. Тому було ухвалене рішення не закривати вокзали й дозволити роботу міжміському транспорту у звичайному режимі, попри нові обмеження, які ввели в столиці. Звісно пасажири та персонал повинні дотримуватись карантинних обмежень – дистанція, маски тощо.

До теми Немає жодних релігійних підстав відмовлятися від вакцинації, – голова УГКЦ

Новини про коронавірус у світі 1 квітня

Статистика поширення COVID-19 у світі

Джерело: Апарат РНБО України

Від початку пандемії у світі виявили понад 128 мільйонів хворих на COVID-19. Більш ніж 73 мільйони з них вже подолали хворобу. Але 2 818 169 хворих пішли з життя від ускладнень, спричинених хворобою.

Усіх медиків в Італії зобов'язали вакцинуватися проти коронавірусу

Джерело: НВ

Відтепер всі медичні працівники та фармацевти Італії повинні вакцинуватися проти коронавірусу. Відповідний указ схвалив уряд країни. Людей, які відмовлятимуться від щеплення, відсторонять від роботи. Їм також не оплачуватимуть працю до кінця року.

Pfizer знизили ефективність вакцини, але препарат захищає від "південноафриканського" штаму

Джерело: CNBC

Компанії Pfizer і BioNTech заявили, що їхня вакцина проти коронавірусу ефективна приблизно на 91% і захищає від штаму коронавірусу з ПАР. Про це свідчать оновлені дані випробувань.

Немає зв'язку між тромбами і вакцинацією AstraZeneca: висновок ЕМА

Джерело: EMA

У Європейському агентстві з лікарських засобів (ЕМА) провели розслідування та не знайшли зв'язку між щепленням вакциною AstraZeneca та випадками утворення тромбозу. У відомстві повідомили, що дослідження тривають, але поки експертам не вдалося ідентифікувати спеціальні фактори ризику при застосуванні препарату.

Ми оцінили 62 такі випадки з 9,3 мільйона щеплень, 44 з них сталися у країнах Європейського економічного простору. Якщо подивитися на вікову категорію, ми виявили ризик 1 випадку на 100 тисяч для людей, у віці до 60 років. Важливо сказати, що наразі не доведений взаємозв’язок між вакцинацією з використанням AstraZeneca і такими випадками,
– заявила виконавча директорка ЕМА Емер Кук.

Цікаво Чи можуть вакциновані люди передавати коронавірус


Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу

У Нідерландах дозволили проводити Євробачення-2021 з глядачами у залі

Джерело: сайт Євробачення

Міжнародний пісенний конкурс Євробачення-2021 пройде цьогоріч в Роттердамі. 1 квітня стало відомо, що організаторам події уряд країни дозволив приймати гостей-глядачів, але наповненість залу не повинна перевищувати 50%.

У Франції вводять вже 3 локдаун: школи закриють, а поїздки між регіонами заборонять

Джерело: The New York Times

З 3 квітня у Франції на 4 тижні вводять вже третій загальнонаціональний локдаун. Не працюватимуть школи, заходи на свіжому повітрі обмежать, а подорожі між регіонами – заборонять.

Під час пандемії сильно зросла кількість мертвонароджених та материнської смертності

Джерело: The Lancet Global

Аналіз даних 12 досліджень показав, що в порівнянні з показниками до пандемії частота мертвонародження збільшилася на 28%. Дослідження материнської смертності, які включав новий огляд, були проведені у двох країнах із середнім доходом – Мексиці та Індії. У них материнська смертність у 2020 році зросла приблизно на третину в порівнянні з попереднім роком. Ще 3 дослідження показали, що кількість операцій з приводу ектопічної (позаматкової) вагітності збільшилася майже в 6 разів. В цілому, з огляду на 40 досліджень, показники були гіршими в країнах з низьким і середнім рівнем доходів у порівнянні з багатими країнами.

Третина пацієнтів з COVID-19 через 4 місяці потребували повторної госпіталізації: дослідженням

Джерело: The Guardian

Третина британців, які пройшли лікування від COVID-19 в лікарнях, впродовж 4 наступних місяців знову були госпіталізовані з ускладненнями коронавірусу. Ризики ускладнень після одужання від коронавірусу зростали з віком.