Новини про коронавірус в Україні 2 грудня
Статистика захворюваності в країні
Джерело: МОЗ
Вчора в Україні виявили 13 531 хворого на коронавірус. До лікарень госпіталізували 3 003 пацієнти з COVID-19. Від ускладнень недуги, на жаль, померли 525 хворих. Натомість 23 535 пацієнтів видужали.
Днем раніше Ліки від COVID в Україні, коли вакцинуватись: новини про коронавірус
Темпи тестувань
За добу здійснили 86 490 тестів на виявлення коронавірусу, зокрема:
- методом ПЛР – 45 544;
- методом ІФА – 8 912;
- досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 32 034.
Загальна статистика поширення COVID-19
Від початку пандемії в Україні зареєстрували 3 463 872 випадки інфікування коронавірусом. Станом на сьогодні, 2 грудня, одужали 2 995 727 людей. Натомість жертвами коронавірусної хвороби стали 87 057 мешканці країни.
Кількість хворих на коронавірус в регіонах за добу:
- Київ – 1418 випадків;
- Вінницька область – 568 випадків;
- Волинська область – 647 випадків;
- Дніпропетровська область – 682 випадки;
- Донецька область – 803 випадки;
- Житомирська область – 743 випадки;
- Закарпатська область – 469 випадків;
- Запорізька область – 709 випадків;
- Івано-Франківська область – 623 випадки;
- Київська область – 640 випадків;
- Кіровоградська область – 183 випадки;
- Луганська область – 169 випадків;
- Львівська область – 729 випадків;
- Миколаївська область – 424 випадки;
- Одеська область – 418 випадків;
- Полтавська область – 677 випадків;
- Рівненська область – 461 випадок;
- Сумська область – 371 випадок;
- Тернопільська область – 310 випадків;
- Харківська область – 501 випадок;
- Херсонська область – 150 випадків;
- Хмельницька область – 594 випадки;
- Черкаська область – 193 випадки;
- Чернівецька область – 164 випадки;
- Чернігівська область – 558 випадків.
*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та Севастополя відсутні.
Смертність від коронавірусу у світі на 1 мільйон населення / Дані: Worldometers | Інфографіка 24 канал
Дві дози вакцини отримали понад 11 мільйонів українців
Джерело: МОЗ
Станом на 2 грудня в Україні проти коронавірусу провели майже 25 мільйонів щеплень, дві дози вакцини отримали понад 11 мільйонів українців. За добу 1 грудня провакциновано 210 869 людей. Зокрема, першу дозу отримали 74 855 людей, повністю імунізовані – 136 014 людей.
Ефективність вакцин проти коронавірусу від різних виробників / Інфографіка 24 каналу
Регіони втрачають показники червоної зони, – МОЗ
Джерело: МОЗ
5 областей та Київ не відповідають критеріям червоної зони епіднебезпеки. Також 8 областей почали демонструвати позитивну динаміку.
Показники МОЗ щодо захворюваності на коронавірус / Інфографіка МОЗ
У Маріуполі чоловік накинувся на кондукторку з ножем та погрозами: до чого тут COVID-сертифікат
Джерело: "Сегодня"
У Маріуполі чоловік накинувся з ножем на кондуктора. Він погрожував "відрізати язик та голову". Це сталося після того, як перевіряли сертифікати про вакцинацію. Конфлікт відбувся в автобусі.
Скільки отримують працівники "швидкої" за роботу з COVID-хворими
Джерело: 24 канал
Національна служба здоров'я України тепер доплачує лише за пролікований випадок коронавірусної хвороби. Лікарі та фельдшери швидкої допомоги не отримують жодних доплат за роботу з COVID-пацієнтами. Про це в інтерв'ю 24 каналу розповів лікар з медицини невідкладних станів ЛОЦЕМЛ МК й за сумісництвом керівник авіамедиків Володимир Ананєвич.
Варто знати Скільки невакцинованих серед госпіталізованих з COVID: відповідь лікаря швидкої допомоги
Новини про коронавірус у світі 2 грудня
У США планують розпочати термінову кампанію з вакцинації: чому такий поспіх
Джерело: АР
У четвер, 2 грудня, президент США Джо Байден має намір розпочати нову термінову кампанію для американців з вакцинації. Мовиться про отримання бустерних щеплень від COVID-19. Це пов'язано з планами щодо боротьби з новим штамом коронавірусу Омікрон. Адміністрація Байдена вважає, що використання бустерних уколів найефективніший засіб боротьби з COVID-19 цієї зими.
Команда ВООЗ вирушила до ПАР через стрімке поширення штаму Омікрон
Джерело: Sky News
Всесвітня організація охорони здоров'я направила команду вчених до Південно-Африканської Республіки для дослідження штаму Омікрон. Оперативна група допомагатиме зі спостереженням та відстеженням контактів. Вони вирушать до провінції Гаутенг, де вперше виявили штам..
Британія схвалила нові ліки від COVID: наскільки вони ефективні
Джерело: британський урядовий портал
Агентство з регулювання лікарських засобів і товарів медичного призначення Великої Британії (MHRA) схвалило застосування ще одних ліків проти коронавірусу Xevudy (сотровімаб). Цей препарат знижує ризик госпіталізацій та смерті внаслідок хвороби на 79% у дорослих із групи високого ризику.
Омікрон в дії: в ПАР за добу подвоїлась кількість хворих
Джерело: Associated Press
Згідно з офіційною статистикою, кількість нових підтверджених випадків COVID-19 у Південній Африці, де вчені виявили варіант Омікрон, майже подвоїлася. За день вона зросла до 8 561 у середу в порівнянні з 4 373 днем раніше.
Франція посилила умови в'їзду для мандрівників через Omicron: що зміниться
Джерело: The Local
Франція оголосила про нові правила в'їзду. Вони стосуватимуться всіх мандрівників, які прибувають до Франції з країн, що не входять до ЄС. Так, з 4 грудня усі мандрівники, зокрема, вакциновані, щоб в'їхати до Франції з будь-якої країни за межами ЄС або Шенгенської зони, повинні пред'явити негативний тест на COVID. Це може бути ПЛР-тест або тест на антиген, проведений протягом попередніх 48 годин.
Важливо Як захиститись від коронавірусу людям з ВІЛ
Дослідження коронавірусу, розробки та вакцини
Чи можна вакцинуватись людям з аутоімунними захворюваннями проти коронавірусу
Джерело: МОЗ
Український МОЗ радить людям з автоімунними захворюваннями вакцинуватись, але з пересторогою. Тобто лікування та стадія захворювання можуть впливати на ефективність щеплення.
Омікрон може швидше заражати людей повторно, ніж попередні штами
Джерело: The Guardian
Омікрон продовжує ширитися світом. Люди можуть інфікуватися цим новим штамом, навіть якщо вже перехворіли на коронавірус. Принаймні так вважають південноафриканські експерти. Тож вчені попереджають про вищий рівень повторних інфекцій. Навіть частіше, ніж це було для інших варіантів недуги.
Ось чому варто вакцинуватись: вагітні жінки помирають у 40 разів частіше через COVID-19
Джерело: PLoS ONE
Вагітні жінки з COVID-19 мають в 40 разів більший ризик смерті, а також у 59 разів частіше потрапляють у відділення інтенсивної терапії. Також в них збільшується ризик кровотеч, прееклампсії та інших ускладнень.
Знайшли "спусковий гачок" тромбозу після вакцини AstraZeneca
Джерело: BBC
Вчені Кардіффського університету заявили, що знайшли фактор, який сприяє реакції імунної системи на COVID-вакцину AstraZeneca, яка в поодиноких випадках призводила до тромбозу судин. Вони з'ясували, що поверхня аденовірусу, наче магніт, притягує специфічний білок крові, відомий як фактор тромбоцитів 4 (PF4). Цей білок – маленька молекула, яка відповідає за згортання крові. Врешті організм починає атакувати PF4, адже сприймає його за частину чужорідного аденовірусу, до якого білок "прилип". Далі у кров виділяються антитіла, які зв'язуються з PF4 та власне і спричиняють утворення згустків крові.
Вакциновані люди менше часу переносять коронавірус, якщо захворіють
Джерело: New England Journal of Medicine
Вакциновані люди, які хворіють на COVID-19 виділяють менше вірусу, ніж ті, хто не вакцинований. Це показало дослідження, яке провели серед гравців NBA.
Знайшли ще один механізм дії антитіл на віруси: чому це важливо
Джерело: Cell
Вчені виявили новий спосіб, яким антитіла знищують віруси. Це може допомогти розробити нові противірусні препарати, зокрема проти COVID-19. Нове дослідження показує, що антитіла здатні ще й змінювати структуру вірусу, заважаючи йому правильно кріпитися до клітин людського тіла. Вчені експериментували з моноклональними антитілами проти вірусу Зіка та лихоманки Денге, проте вони впевнені, що результати стануть у пригоді й для інших патогенів.
Цікаво Як міг з'явитися новий штам коронавірусу Омікрон: експерти назвали версії
Що може "вбити" COVID-19: вчені стали на крок ближче до розробки нових ліків
Джерело: MedicalXpress
У мікробіомі людини дослідники виявили метаболіти (проміжні або кінцеві продукти метаболізму), які пригнічують інфекцію COVID-19 на клітинних моделях вірусу. Нове відкриття може допомогти розробити нові ліки від коронавірусу. Це одне з перших таких досліджень, яке показало, що молекули, вироблені мікробіомом людини, можуть пригнічувати вірусні інфекції, зокрема коронавіруси.
Як покращити ефект мРНК-вакцин
Джерело: MedicalXpress
В Університеті Британської Колумбії провели нове масштабне дослідження, яке може стати основою для поточних міжнародних рекомендацій з вакцинації проти COVID-19. Водночас варто зауважити, що працю ще рецензують. Більш тривалий інтервал між першою та другою дозами мРНК-вакцини проти COVID-19 сприяє сильнішій імунній відповіді.