Новини про коронавірус в Україні 24 червня
Впродовж минулої доби в Україні померли ще 16 пацієнтів з COVID-19. Натомість 453 хворих вже виписали з лікарень.
Днем раніше Новини про коронавірус 23 червня: нові правила відпочинку за кордоном, послаблення в Києві
Від учора в країні виявили 940 нових випадків зараження коронавірусом, найбільше з яких на Львівщині (203).
- Вінницька область — 1723 випадки;
- Волинська область — 1955 випадків;
- Дніпропетровська область — 1060 випадків;
- Донецька область — 376 випадків;
- Житомирська область — 1304 випадки;
- Закарпатська область — 2369 випадків;
- Запорізька область — 559 випадків;
- Івано-Франківська область — 2124 випадки;
- Кіровоградська область — 634 випадки;
- Київ — 4528 випадків;
- Київська область — 2332 випадки;
- Львівська область — 4423 випадки;
- Луганська область — 75 випадків;
- Миколаївська область — 368 випадків;
- Одеська область — 1370 випадків;
- Полтавська область — 300 випадків;
- Рівненська область — 3164 випадки;
- Сумська область — 272 випадки;
- Тернопільська область — 1786 випадків;
- Харківська область — 1891 випадок;
- Херсонська область — 188 випадків;
- Хмельницька область — 627 випадків;
- Чернівецька область — 4478 випадків;
- Черкаська область — 614 випадків;
- Чернігівська область — 494 випадки.
За минулу добу в Україні провели 23 721 тестування на коронавірус: 13 191 методом ПЛР, а ще 10 592 методом ІФА.
- Коронавірус серед українських медиків: за минулу добу коронавірус діагностували 105 медикам, внаслідок чого загальна кількість інфікованих серед працівників медичної сфери збільшилась до 6 243. 3 786 з них одужали, але щонайменше 43 хворих померли від ускладнень.
- COVID-19 у Збройних силах України: у ЗСУ від учора виявили 8 нових випадків захворювання на COVID-19. Нині хворіють 145 військових, ще 407 перебувають на самоізоляції через контакт з хворими. Всього за час пандемії одужало 284 людини. На жаль, 5 військових померли від ускладнень, спричинених недугою.
- Понад сотню інфікованих у Держприкордонслужбі: серед прикордонників коронавірус виявили у 101 людини, ще 230 перебувають на самоізоляції через контакт з хворими. 52 прикордонники вже одужали. На щастя, летальних випадків у Держприкордонслужбі через COVID-19 не було.
Головні новини про коронавірус в Україні
Київ та 13 областей не готові послабити карантин
Станом на 24 червня до наступного етапу послаблення карантину не готові перейти такі регіони:
- Київ;
- Волинська область;
- Дніпропетровська область;
- Донецька область;
- Закарпатська область;
- Івано-Франківська область;
- Київська область;
- Луганська область;
- Львівська область;
- Миколаївська область;
- Одеська область;
- Рівненська область;
- Тернопільська область;
- Чернівецька область.
Чому знову можуть посилити карантин / Інфографіка 24 каналу
У Львові відкрили ресторани та фітнес-клуби
Попри високу захворюваність коронавірусом на Львівщині, міська комісія з надзвичайних ситуацій дозволила закладам громадського харчування Львова знову приймати відвідувачів всередині. Окрім того, у Львові дозволили роботу спортивних та фітнес-клубів.
Тим часом, голова Львівської ОДА Максим Козицький розкритикував таке рішення місцевої влади. Він, зокрема, наголосив, що епідемічна ситуація у Львові не дозволяє послабити карантин на території всієї області. Водночас, за його словами, Львів вирішив послабити обмеження, попри постанову Кабінету Міністрів і рішення обласної комісії ТЕБ і НС.
Заклади Києва почали приймати відвідувачів всередині
У столиці всі показники від МОЗ дозволяють застосувати послаблення карантину. Відтак, заклади громадського харчування можуть примати своїх відвідувачів всередині.
На Київщині можуть посилити карантин
Нині на Київщині показник інфікування більше перевищує норму аніж вдвічі. Якщо впродовж 3 днів динаміка нових випадків не піде на спад, то карантин в області можуть посилити.
Кінотеатри відкриються з 2 липня
У Києві та у тих регіонах, де місцева влада не ввела додаткових заборон, з 2 липня повинні відкритись кінотеатри. За попередніми даними, вже готуються відкритись мережі Multiplex і "Планета Кіно".
Поки що остаточних правил для відвідувачів та працівників кінотеатрів немає. Але один з варіантів – заповнення залів на 50%, ретельне прибирання та протирання всіх поверхонь дезінфекційними засобами.
Рекомендації для роботи кінотеатрів затвердила поки що лише влада Києва:
- Зберігання дистанції при вході та приміщенні не менше 1,5 метра. За стаціонарного розміщення сидінь відвідувача розмістять там, де позаду, спереду й обабіч будуть вільні місця.
- Упродовж кіносеансу глядачі повинні бути в медичних масках, які правильно одягнені на обличчя.
- Заборонені будь-які фан-сектори, що передбачають скупчення людей.
- Представники кінотеатрів повинні обладнати додаткові пункти температурного та квиткового контролю, щоб не робити скупчень на вході до кінотеатрів.
- Перевірка квитків повинна здійснюватись безконтактно.
- Вентиляція приміщень кінотеатрів повинна працювати безперервно.
В Україні відкриють другу хвилю лікарень для пацієнтів з коронавірусом, кількість людей з пневмонією зростає
В Україні зростає кількість госпіталізацій пацієнтів з пневмонією, внаслідок чого у МОЗ готуються розгортати другу хвилю лікарень для пацієнтів з коронавірусом.
Головний санлікар України Віктор Ляшко зазначив, що в лікарнях другої хвилі вже підготували понад 11 тисяч ліжок для пацієнтів з коронавірусом
Деякі лікарні не впускають родичів хворих до реанімації через COVID-19: що каже МОЗ
Деякі лікарні не впускають родичів хворих до реанімації, хоч це й дозволено законодавством. Очільник МОЗ Максим Степанов наголосив, що міністерство ніколи не забороняло доступ до реанімації. Але разом з тим зазначив, що тут передовсім мовиться про безпеку тієї людини, що перебуває в реанімації, адже вона автоматично потрапляє у групу ризику коронавірусної інфекції. Відтак, при собі необхідно мати усі необхідні засоби захисту, аби мінімізувати ризик передачі потенційної інфекції.
На Одещині коронавірус спалахнув у психоневрологічному інтернаті
На Одещині у Балтському психоневрологічному будинку-інтернаті COVID-19 виявили у 24 співробітників медичного закладу. Внаслідок цього установу закрили на карантин. Частина персоналу перебуває вдома на самоізоляції, всі інші – на обсервації в самому інтернаті.
Директор закладу пообіцяв, що найближчим часом на коронавірус протестують всіх 203 підопічних будинку-інтернату.
У працівника Чорнобильської АЕС виявили COVID-19
На Чорнобильській атомній електростанції коронавірус виявили в однієї людини з персоналу. Оскільки працівник перебував у відпустці й востаннє на роботі був ще 9 червня, то з АЕС лише одну людину визначили контактною.
На Тернопільщині спалах коронавірусу через застілля
У селі Баворів Тернопільського району чоловік покликав на ювілей 55 людей, 37 з яких заразилися коронавірусом. Власнику закладу, організатору та гостям свята загрожує штраф від 1 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, арешт до шести місяців або обмеження волі до трьох років.
Важливо Які області України наразі не готові послабити карантин: список
Новини про коронавірус у світі за 24 червня
Згідно з даними РНБО України, від початку пандемії у світі зареєстрували 9 404 962 випадки зараження COVID-19. 4 720 994 хворих вже одужали, але 482 117 пацієнтів померли.
Топ-5 країн за кількістю інфікованих
- США – 2 380 452;
- Бразилія – 1 188 631;
- Росія – 606 043;
- Індія – 456 183;
- Велика Британія – 308 336.
Трампа звинувачують у расизмі через образливі для Китаю вислови про COVID-19
Дональд Трамп під час своїх виступів вже неодноразово акцентував на китайському походженні коронавірусу, називаючи його "уханським вірусом", "китайським грипом" та "кунг-флю". Спільнота звинувачує президента США в расизмі. Втім, він каже, що може вигадати ще 19-20 таких назв і всі вони будуть пов'язані з Китаєм.
У США знову різко зросла захворюваність на коронавірус
У США за добу виявили 34,7 тисячі нових випадків зараження коронавірусом. Це майже стільки ж, скільки фіксували на початку піку пандемії в країні.
Середня смертність в Європі під час піку пандемії зросла на 140 000 людей
Впродовж березня-квітня у 2020 році померло на 140 000 людей більше, ніж у ці ж місяці в попередні чотири роки (з 2016 по 2019). Зазначимо, що це цифри лише з 21 країни Європейського союзу. Сюди не входять: Велика Британія, яка дуже постраждала від пандемії, а також Ірландія, Греція, Хорватія, Кіпр, Латвія, Мальта, Нідерланди, Польща, Румунія та Словенія.
Чорногорія відкрила кордони для українців
Чорногорія нещодавно оголосила про завершення пандемії коронавірусу. Тепер країна дозволила відкрити кордони для іноземців, зокрема українців. В’їжджати в Чорногорію можна з 22 червня.
Щоправда, потрапити в країну можна лише з негативним результатом ПЛР-тесту на коронавірус, який зробила акредитована лабораторія. Крім того, тест має бути зроблено не пізніше ніж за 72 години до моменту перетину чорногорського кордону. Мовиться про 72 години з моменту забору крові, а не отримання результатів. Також тест має бути роздруковано та перекладено чорногорською чи англійською мовою.
Посольство України в Чорногорії наполегливо радить утриматися від автомобільних подорожей. За словами дипломатів, краще використовувати прямі перельоти, або непрямі з мінімально коротким часом для пересадки. Річ у тім, що Хорватія, Боснія і Герцеговина, Угорщина, Румунія формально ще досі забороняють транзит своєю територією. Тому навіть за наявності всіх необхідних документів, кожна з цих країн може заборонити вам транзитний проїзд до Чорногорії.
Дослідження про коронавірус
- Колективний імунітет до коронавірусу: Математики з Ноттінгемського університету і Стокгольмського університету визначили, що колективний імунітет до коронавірусу може бути досягнутий з меншою кількістю заражених, ніж вважалося раніше. Достатньо 43% людей з імунітетом.
- Ранні симптоми COVID-19 у дітей: Китайські фахівці з'ясували, що початкові симптоми коронавірусу у дітей і дорослих помітно відрізняються. Вони стверджують, що на ранньому етапі хвороба у дітей найчастіше супроводжується лихоманкою і сильним кашлем. Окрім лихоманки ще часто бувають: сильний кашель, діарея та блювота.
- Кожен третій інфікований COVID-19 може страждати все життя: Кожен третій пацієнт, який вилікувався від коронавірусу, потім все життя може страждати від пошкодження легенів, хронічної втоми й психологічних розладів. Також вчені припускають, що COVID-19 може викликати пошкодження мозку, які здатні призвести до хвороби Альцгеймера.
- Навіть низький рівень антитіл може захистити від COVID-19: Вірусологи за США заявили, що навіть низькі рівні антитіл мають потужну здатність до нейтралізації. Це не означає, що пацієнт з таким рівнем антитіл зможе уникнути повторного зараження. Але це відкидає теорію про можливість вироблення колективного імунітету шляхом масового зараження та вкотре підтверджує важливість винайдення ефективної вакцини.
Карантин продовжили до 31 липня: що зміниться / Інфографіка 24 каналу