Житель села Баворів запросив на День народження 55 людей, для цього він орендував приміщення місцевої їдальні, повідомляє місцевий портал За Збручем.

До теми Які області України наразі не готові послабити карантин: список

З 55-гостей у 37 виявили коронавірусну інфекцію. Серед них мешканці інших районів, зокрема Тернополя, а також працівниця дитячого садочка.

Нині заклад зачинили на карантин, епідеміологи визначають контактних осіб, а мобільні групи збирають зразки на дослідження коронавірусної інфекції.

Начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради Василь Данчак зазначив, що у зв'язку з цим випадком епідеміологічна ситуація в області значно погіршилась. Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській облдержадміністрації рекомендує посилити карантинні заходи в регіоні.

30 травня, попри заборону, в одному з сіл Тернопільського району відбулося масове святкування дня народження. Там були присутні й жителі Тернополя. І це святкування стало черговим спалахом коронавірусу. І зараз ми бачимо його наслідки,
– йдеться в повідомленні.

Нині триває досудове розслідування. Порушникам карантину загрожує штраф від 1 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, арешт до шести місяців або обмеження волі до трьох років.