Раніше у дітей COVID-19 частіше протікав безсимптомно. Але останнім часом "коронавірус помолодшав". Про це під час брифінгу 15 січня розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов, повідомляє 24 канал.

До теми У грудному молоці перехворілих на COVID-19 матерів знайшли сильні антитіла

В останні місяці серед дітей почастішали випадки симптомного перебігу коронавірусу. Ба більше, тепер маленькі пацієнти частіше потребують госпіталізації.

Максим Степанов
“При чому в листопаді цей показник (захворюваності на коронавірус серед дітей – ред.) складав 3,1%, а у грудні цей показник підскочив аж до 5,9% від загальної кількості. Ця тенденція, яка спостерігається у всьому світі. Коронавірус став частіше вражати наших дітей, вони почали частіше хворіти .

Навчання у школах не відновлять до 25 січня: Степанов пояснив причину

  • До закінчення локдауну навчання у школах не відновлять.
  • Степанов пояснив, що початок офлайн навчання у 1 – 4 класах призведе до зростання інтенсивності інфікування через перехресне зараження дітей.
  • Міністр зауважив, що у більшості випадків коронавірус перебігає у дітей безсимптомно, тому виявити інфікованих та не допустити їх до навчання буде неможливо.
  • Якщо у дитини з'явилися симптоми, це означає, що попередні 3 дні вона інфікувала інших учнів та вчителів.
Максим Степанов
Нам дуже важливо зараз перервати ланцюги розповсюдження хвороби, щоб не отримати геометричне зростання хвороби після новорічних свят, коли були і святкування, і масове скупчення людей… Якщо ми раніше терміну почнемо навчання, то це суттєво вплине".