Гендиректор Центру громадського здоров'я Роман Родина пояснив, що антитіла у Віктора Ляшка просто ще не виробились. Адже встановлено, що вони починають працювати на 22 – 25 день після вакцинації проти COVID-19.

До теми Ляшко захворів на коронавірус попри те, що уже вакцинований

У нас є дані доказових журналів наукових, в яких доведено, що антитіла починають працювати десь на 22 – 25 день після вакцинації. Це означає, що організм не миттєво напрацьовує імунітет, йому для цього потрібно як мінімум три тижні,
– пояснив Родина.

У випадку Віктора Ляшка між вакцинацією й інфікуванням минуло 13 днів. А інкубаційний період коронавірусу становить максимум 14 днів. Родина зауважив, що інфікування Ляшка просто збіглося з вакцинацією. І це зовсім не означає, що вакцина стала причиною розвитку хвороби.

Так іноді трапляється, що людина приходить на щеплення вже зараженою. Або ж може підхопити вірус через декілька днів після ін'єкції.

Це не означає, що він захворів внаслідок вакцинації, це означає, що збіглося з вакцинацією, і організм не напрацював той імунітет, який захистить цю людину від захворювання,
– підкреслив Родина.

Також важливо зауважити, що для повної імунізації препарат Covishield (AstraZeneca) вводиться двічі з інтервалом 28 днів. Віктору Ляшку поки що ввели лише першу дозу вакцини.

Що відомо про вакцину Covishield

Джерело: Serum Institute of India

  • Препарат розробили вчені з Оксфордського університету разом з компанією AstraZeneca. Її відпускають на потужностях Інституту сироватки Індії (Serum Institute of India) – найбільшого у світі виробника вакцин.
  • В основі препарату – ослаблена версія вірусу застуди (аденовірусу) шимпанзе. Його модифікували, щоб він був схожий на SARS-CoV-2, але від нього не можна захворіти.
  • Вакцина стимулює імунну систему виробляти антитіла і налаштовує її для атаки коронавірусного збудника у випадку інфікування SARS-CoV-2.
  • Міжнародні клінічні випробування вакцини Oxford-AstraZeneca показали ефективність вакцини на 90% у випадку, якщо людям вводили половину, а потім повну дозу вакцини. Ефективність проти важких випадків хвороби становить близько 100%.
  • Нещодавно дослідження підтвердили високу ефективність вакцини проти коронавірусної інфекції для літніх людей віком від 70 років.
  • Аналіз результатів програми вакцинації у Великій Британії показує, що вона може суттєво запобігти важкому перебігу хвороби. Ефективність препарату AstraZeneca у контексті розвитку ускладнень наразі вища ніж у Pfizer – 94% проти 85% відповідно.