Дослідження базується на усвідомленні того, що широке використання антибіотиків для боротьби з бактеріями в останні десятиліття призвело до стійкості до цих ліків. Крім того, порушення співвідношення кишкових бактерій раніше пов’язували з важчою формою COVID-19.
Також на тему: Виявили новий варіант коронавірусу, який переносять олені
Нове дослідження коронавірусу
Однак, дослідники зазначили, що досі залишалося незрозумілим, що було першим: коронавірусна інфекція порушила мікробіом кишечника чи вже ослаблений кишечник зробив організм більш вразливим до вірусу. Нове дослідження, підтвердило перше пояснення.
Під керівництвом дослідників зі Школи медицини імені Гроссмана Нью-Йоркського університету в експерименті взяли участь 96 осіб, інфікованих коронавірусом. Щоб підтвердити інфекцію, учасники взяли мазки з носоглотки, а для оцінки мікрофлори кишечника – зразки калу.
Коронавірус негативно впливає мікробіом
Результат аналізу показав, що вірус знизив різноманітність мікроорганізмів у кишечнику та вплинув на розмноження патогенних бактерій. У деяких випадках вони проникали в кров пацієнтів та викликали вторинну інфекцію, стійку до антибіотиків.
Дослідження доводить зв'язок між мікрофлорою та коронавірусною інфекцією. Подальше вивчення цього питання допоможе вчасно профілактувати порушення мікробіомі кишечника.