Попри свою привабливість концепція "поліпіл" є однією з найсуперечливіших у науковому середовищі, оскільки попередні дослідження не підтвердили її ефективність.

Також на тему Стартували випробування "таблетки від раку" на людях

Нове дослідження комбінації ліків

Міжнародна група вчених поставила собі за мету оцінити вплив комбінації препаратів на зниження ризику інсультів та інфарктів та смертності від серцево-судинних захворювань. Для цього було проведено огляд трьох найбільших досліджень, які проходили протягом 5 років у 26 країнах світу за участю 18 тисяч пацієнтів.

Середній вік добровольців становив 63 роки на момент початку досліджень, 23,4% з них страждали на діабет і 63,4% мали в анамнезі гіпертонію. Учасників розділили на три групи, і одна з них отримувала поліполіл із поєднанням ліків для зниження артеріального тиску та статину. Друга – "коктейль" із препарату від тиску, статину та аспірину. Третя група одержувала плацебо.

Нова ефективна комбінація ліків для серця

Протягом п'ятирічного спостереження різні серцево-судинні події відбулися у 276 добровольців, які приймали "поліпіли" і 445 – у контрольній групі. Найбільший ефект був у добровольців, які приймали коктейль з додаванням аспірину – сукупний ризик серцево-судинних захворювань знизився на 51% порівняно з плацебо. Імовірність інсульту знизилася на 51%, інфаркту – на 53%.

Дослідження проводились у країнах з високим, середнім та низьким рівнем доходу, і ми побачили, що така схема може бути реалізована у всьому світі. Це доступний та недорогий спосіб скоротити рівень серцево-судинних захворювань серед населення,
– зазначили автори дослідження.

Що особливо важливо, регулярний прийом аспірину не був пов'язаний зі значним ризиком кровотечі – це один із найнебезпечніших побічних ефектів ацетилсаліцилової кислоти. Єдиною небажаною реакції було запаморочення.