Про це розповіла секс-педагог Юлія Ярмоленко у своєму Facebook.

Менструація – це нормальний фізіологічний процес, який свідчить про старт репродуктивного періоду. І говорити про це варто вже у 5-7 років, не пізніше.

Читайте також: Що таке ПМС та як його позбутися

Адже якщо дівчинка інформаційно готова до першої менструації, то для неї настання першого циклу стане позитивною подією, яка знаменує її дорослішання. Якщо ж дитина не буде проінформованою, кровотеча може бути для неї великим шоком.

Не бійтеся говорити на цю тему якомога раніше – тоді, коли з'являється інтерес до тампонів і прокладок, які дитина бачить у рекламі, на полицях супермаркетів, серед маминих речей. Тоді ставлення ваших дітей до цього фізіологічного процесу буде відповідним,
– радить секс-педагог.

Це необхідно робити для того, щоб із настанням першої менструації дівчатка не думали, що "помирають". Аби правильно розповідати про жіночий цикл, Ярмоленко радить почитати батькам книгу для підлітків Рут Томпсон "А у тебе ще не почалися?" І книги для дорослих – "Вальс гормонів" Наталії Зубарєвої і "Відверта розмова про жіноче здоров'я" Наталії Лелюх.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.