Якщо його приймати без призначення лікаря, можуть виникнути внутрішні кровотечі.

Читайте також: Кому не можна пити аспірин

Часті помилки для початку прийому аспірину

Мені 45 – пора приймати аспірин. Це абсолютно неправильно, вік не є показанням для профілактичного прийому цього препарату.

У мене підвищений холестерин. Підвищення холестерину, не є показанням для призначення аспірину

Почну приймати з метою профілактики інфаркту / інсульту. Аспірин приймається для профілактики лише за показаннями лікаря, при виявленні високого серцево-судинного ризику. Здоровим людям приймати його не потрібно та й небезпечно.


Аспірин може викликати смертельну кровотечу

Показання до профілактичного прийому аспірину

У багатьох великих дослідженнях доведена необхідність призначення аспірину в наступних випадках:

  1. Перенесений інфаркт міокарда, інсульт;
  2. Облітеруючі захворювання периферичних артерій;
  3. Стенокардія;
  4. Перенесена операція аорто-коронарного шунтування
  5. Пацієнти, які не мають цих захворювань, але з високим ризиком серцево-судинних катастроф внаслідок супутніх захворювань – наприклад, пацієнти з цукровим діабетом.

Аспірин в профілактиці серцево-судинних захворювань

Перш за все згадаємо, що первинна профілактика – це заходи, які вживаються до того, як з'явилося захворювання. Тобто, фактично, ми призначаємо лікарський засіб здоровій людині. Тому увага приділяється не тільки ефективності препарату, а і його безпеці.

На жаль, при всіх своїх чудових профілактичних властивостях аспірин може викликати серйозні шлунково-кишкові ускладнення, включаючи фатальні (смертельно небезпечні) кровотечі.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.