Психологи з британського Ексетерського університету на чолі з Крісом Бойл (Chris Boyle) наводять попередні дані дослідження, пише Naked Science.

Читайте також: Скільки відсотків українців вірять у святого Миколая: цікаве опитування

На сьогодні в опитуванні взяли участь 1200 людей з різних країн, у майбутньому вчені планують представити повні і детальні результати в статті.

Попередні дані свідчать, що впевненість в існування Санти досягає піку у 5 років. Після цього віра у казкового персонажа швидко слабшає і пропадає у віці до 8-9 років.


Впевненість в існування Санти досягає піку у 5 років

Дослідники називають ймовірну причину цьому – промах батьків, через яких діти розкривають обман (діти помічають, як батьки ховають подарунки, чек про покупки).

Проте вчені переконані, що відмова від віри у Діда Мороза чи Санта-Клауса є частиною ширшого та поступового процесу, який поглиблює розуміння світу. Один з учасників опитування зазначив, що до 9 років досить добре знав математику, фізику, відношення числа дітей на планеті до розміру саней, щоб зрозуміти все самому.

65% учасників опитування зазначили, що після розуміння, що казкових персонажів не існує, вони продовжували "прикидатися", що вірять. Третина учасників хотіли б вірити у нього зараз, а більш ніж 70% людей запевняють, що будуть переконувати в існуванні Діда Мороза або Санта-Клауса своїх дітей.


Більша частина учасників продовжувала "прикидатися", що вірять у Діда Мороза

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.