Таку рекомендацію дали британські вчені з Університету Ньюкасла, повідомляє Daily Mail.

Якщо не вжити термінових заходів, клітини, що продукують інсулін, отримають незворотні пошкодження.

Читайте також: Все про цукровий діабет: перші симптоми, профілактика і фактори ризику

Такі дані підтверджують дослідження майже 300 добровольців, яким поставили діагноз "діабет 2 типу".

Одна група у віці 20-65 років сиділа на жорсткій дієті протягом 3-5 місяців – 825-853 калорій на добу.

Через рік виявилося, що 46% з них увійшли в ремісію (період перебігу хронічної хвороби, що характеризується значним ослабленням або зникненням її ознак), тоді як у групи, яка не дотрималася строгих дієт, цей показник склав всього 4%.

Новий експеримент показав, що ті, хто перебував у ремісії, схудли, а кількість жиру у печінці та підшлунковій залозі знизилася. Також було помітне поліпшення роботи бета-клітин, що виробляють інсулін – вони відновили свої функції після схуднення в повному обсязі.

Пацієнти, які видужали, сіли на строгу дієту, в середньому через 2,7 років після постановки діагнозу, а ті, кому не вдалося подолати хворобу – через 3,8 років.

Висновок вчених: чим довше триває хвороба – тим менше шансів на ремісію. Через 3 роки бета-клітини втрачають здатність до самовідновлення і діабет переходить в хронічну стадію.

Що таке цукровий діабет?Це група ендокринних захворювань, що розвиваються внаслідок абсолютної чи відносної недостатності гормону інсуліну, появи інсулінорезистентності, внаслідок чого виникає гіперглікемія — стійке підвищення рівня глюкози у крові.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.