Про це в інтерв'ю розповів Голова Бюро ВООЗ в Україні, доктор Ярно Хабіхт. З його словами точну дату початку нової хвилі спрогнозувати важко.

Також на тему: Вперше від квітня 2020 року: за добу в Україні померли 2 хворих на COVID-19

Але, зважаючи на наявні дані, широке поширення Дельта, заходи охорони громадського здоров'я і соціальні заходи, охоплення вакцинацією та інші параметри, прогнозуємо, що випадки інфікування та госпіталізації почнуть рецидивувати в кінці серпня – на початку вересня і триватимуть до зими, в залежності від дій уряду та розширення масштабів вакцинації,
– зазначив Хабіхт.

Тому, за його словами, зараз вдалий час вакцинуватися, поки штам Дельта ще широко не поширився в країні.

Вакцинація в Україні: коротко

  • Вакцинація проти коронавірусу SARS CoV 2 почалася в Україні 24 лютого 2021 року.
  • На початку квітня МОЗ заявило про намір забезпечити можливість щеплення 60 – 70% дорослого населення України до кінця 2021 року. Це 47 мільйонів щеплень проти COVID-19.
  • Новий міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко пообіцяв вакцинувати від коронавірусу 5 мільйонів українців за літо.
  • Зараз в Україні проводять щеплення трьома препаратами: AstraZeneca, Comirnaty/Pfizer-BioNTech та CoronaVac/Sinovac Biotech.
  • Від початку вакцинальної кампанії в Україні проти коронавірусу вакцинували 3 099 711 громадян. 3 099 709 з них отримали 1 дозу препарату, а повністю імунізовані та отримали 2 дози – 1 712 791 людина (із них двоє отримали першу дозу за кордоном). Загалом в крані провели 4 812 500 COVID-щеплень.


План вакцинації українців / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу