У деяких випадках це може перерости в тривожний розлад. Як показує дослідження, яке провели дослідники з Готенбурзького університету (Швеція), як помірні, так і напружені фізичні вправи полегшують симптоми тривоги. Навіть якщо розлад є хронічним.

Увага Чи є зв'язок між кількістю вірусу, який потрапляє в організм, та тяжкістю COVID-19

Спорт та тривога

Вони провели експеримент:

  • у ньому взяли участь 286 чоловіків та жінок.
  • приблизно половина учасників жила із тривожністю понад 10 років;
  • експеримент тривав упродовж 12 тижнів.

Вчені визначили ступінь тяжкості симптомів кожного добровольця і ​​потім випадково розділили їх у групи середнього або інтенсивного фізичного навантаження.

Групі контролю надали стандартні рекомендації щодо переваг фізичної активності.

Деталі дослідження: як покращити ефект

Тренування проводилися тричі на тиждень по годині. Вони включали як кардіотренування, так і силові навантаження. Відмінності були лише у ступені інтенсивності занять.

Учасники групи помірної інтенсивності показали зниження симптомів тривожності приблизно в 3,5 рази, а добровольці з інтенсивними фізичними навантаженнями – майже в 5 разів.

Ми побачили значну тенденцію до покращення. Чим більше тренувалася людина, тим більших покращень їй вдавалося досягти,
– прокоментувала співавторка роботи Малін Хендрікссон.

Це саме допомагає і з депресією

Із попередніх досліджень вчені знали, що фізичне навантаження позитивно позначається на стані людей із депресією. Тепер вони отримали перше підтвердження аналогічного взаємозв'язку для корекції тривожності.

Важливо Сон важливіший, ніж ви думаєте: знижує симптоми невиліковної хвороби

Ці висновки повинні враховуватись як лікарями, так і пацієнтами, які хочуть упоратися з тривожністю без застосування медикаментів.