Вплив порно на стосунки

Дані про вплив порно на людей у відносинах суперечливі. Так, згідно з одними дослідженнями, жінки, чиї партнери дивляться порно, повідомляють про проблеми з самооцінкою та низьке сексуальне задоволення. Якщо чоловік дивиться порно, він рідше займається сексом із партнеркою, але коли порно дивиться жінка, то кількість статевих актів збільшується.

Також на тему Як порнографія впливає на наш секс

Однак ці дані не відображають причинно-наслідкових зв'язків. Наприклад, чоловік може віддавати перевагу порно не тому, що там красивіші актори або різноманітніший секс, а через проблеми у стосунках. Тобто людина перемикається на порно, бо у відносинах щось не так, а не провокує розлад між партнерами.

Буває, людина мастурбує на порно, бо соромиться розповісти про свої бажання чи хоче сексу частіше, ніж партнер. Якщо це створює проблему у відносинах, треба набратися сміливості та поговорити про це, а якщо розібратися в парі не виходить – звернутися до сексолога.

Шкоду порнографії перебільшують

І все ж таки, за даними дослідження яке було опубліковано в журналі "Сексуальна терапія та терапія відносин" у 2020 році, порно:

  • не призводить до еректильної дисфункції;
  • не впливає уявлення про тіло;
  • не провокує сексуальну агресію;
  • не сприяє формуванню гендерних стереотипів та не знижує сексуальне задоволення.

Але все так лише за однієї умови. Людина має розуміти: те, що вона дивиться на сайтах для дорослих, не має відношення до реальності. Грубо кажучи, якщо людина усвідомлює, що насправді жіночі груди не завжди бувають п'ятого розміру, а член у чоловіка – розміром в макогон, отже, порно не матиме на неї негативного впливу.

Перегляд порно стає проблемою, коли це завдає дискомфорту тому, хто його дивиться, або його партнеру. А іноді порно впливає якість життя загалом. Наприклад, якщо людина не може сконцентруватися на роботі, поки не помастурбує у туалеті офісу.

Або інший приклад. За 2021 рік найпопулярніша категорія на Порнхабі – це хентай, або аніме з порнографічними сценами. Коли одному з партнерів подобається мастурбувати на пікачу – це одне, але якщо людина проти волі партнера хоче засунути в нього "щупальце кальмара", то це вже проблема.