Клітор має єдину функцію

З часом це підхопили сексологи та решта людей. Втім, це не так. Тетяна Осауленко лікарка гінеколог-ендокринолог пояснила, що насправді як за "кліторальний", так і за "вагінальний" оргазм відповідає клітор.

Дивіться також Чому постійно хочеться сексу: 8 головних причин

Тобто за сучасними уявленнями, точка G – це не окрема анатомічна структура, а проєкція інших анатомічних структур, які можуть давати підвищену чутливість,
– пояснила лікарка.

Де розташована точка G

Зазвичай говорять про те, що ця зона розташована на передній стінці вагіни, але в деяких жінок більш чутливою є зона задньої стінки. Також деякі вчені говорять про те, що точка G збігається з проєкцією парауретральних залоз у жінки.

Саме стимуляція цих зон призводить до настання "вагінального" оргазму. Але фактично не існує окремо вагінального та кліторального оргазму, це все стимуляція різних частин клітора.

"До речі, коли жінка досягає оргазму при анальному сексі без стимуляції голівки клітора, це також пов’язано з розташуванням ніжок клітора", – додала Тетяна Осауленко.

Дивіться також 7 порад для ідеального сексу, які повинен знати кожен

Здатність отримувати оргазм можна розвивати

За словами гінекологині, є жінки, яким не потрібна стимуляція голівки клітора для отримання оргазму, їм достатньо для цього сексу з проникненням, але їх відсоток набагато менший, ніж жінок, яким стимуляція клітора необхідна.

Здатність отримувати оргазм за допомогою різних видів стимуляції можна розвивати, щобільше, вона може змінюватися протягом життя жінки, залежно від розвитку сексуальності, партнера, пози, обставин тощо,
– наголосила Тетяна Осауленко.

Тому, за словами лікарки, абсолютно нормально, коли жінка стимулює голівку клітора під час сексу, просить партнера це робити або використовує для цього секс-іграшки. Це має бути зрозуміло й чоловікам, адже часто саме вони формують у жінок комплекси про те, що відсутність оргазму від проникнення – це не ок.