Згодом нещеплених людей позбавлять доступу до місць прийому гостей, спортивних заходів та інших розваг. Попри те, що дітям 6 – 11 років доведеться носити маски й носити при собі SafePasses, обмеження для них будуть не такими сильними, як для дорослих.

До теми Працівники Укрпошти й Укрзалізниці відтепер зобов'язані вакцинуватись

Так, нещеплені діти у віці до 12 років звільнені від заборони доступу до кафе, ресторанів та кінотеатрів.

Що таке SafePass

Це додаток до людних місць з QR-кодом. Він необхідний як і мешканцям Кіпру, так і туристам. Для отримання SafePass необхідно мати:
  • сертифікат вакцинації проти коронавірусу,
  • сертифікат про одужання від коронавірусу за останні 6 місяців,
  • негативний тест на коронавірус, зроблений максимум за 7 днів до його пред'явлення.

Діти від 6 до 11 років можуть мати його у друкованому форматі.

Ми ще раз наголошуємо, що вакцинація – наша єдина зброя у поверненні до нормального життя,
– заявив міністр охорони здоров'я Міхаліс Хаджіпантелас.

Міністр висловив сподівання, що нові противірусні препарати, які очікують на Кіпрі наприкінці грудня, допоможуть у боротьбі з пандемією у поєднанні з вакцинами.

На Кіпрі вводять нові жорсткі обмеження

Тим часом кабінет міністрів ввів низку нових заходів, щоб зупинити зростання кількості випадків та уникнути п'ятої хвилі COVID-19.

  • Починаючи з 29 листопада діти початкової школи проходитимуть тестування кожного тижня до різдвяних канікул. Різдвяні заходи у школах скасували. Натомість заходи, які організовують інші організації, не зможуть відбутися без дозволу міністерства охорони здоров'я.
  • З 15 грудня людям у віці від 12 років і старше, які не отримали хоча б однієї дози COVID-вакцини, заборонять відвідувати заклади громадського харчування, кінотеатри, театри та спортивні заходи як у приміщенні, так і на відкритому повітрі.
  • З 1 грудня невакцинованим дорослим у віці від 18 років потрібно буде носити з собою негативний результат ПЛР за останні 72 години або 48-годинний негативний експрес-тест. Діти у віці від 6 років повинні будуть показати негативний тест для відвідування позакласних заходів, таких як денні уроки чи заняття спортом.