Про це повідомляє Independent.
Як розповіла психолог Керрі Баррон, шерофобія або ж ще одна назва хвороби "херофобія" – це сильний незрозумілий страх перед веселощами, радістю, страх бути щасливим.
Читайте також: Що таке електрофорез і для чого його використовують
Тобто люди бояться, що якщо вони стануть безтурботними і щасливими, то з ними обов'язково станеться щось погане. Цей страх щастя тісно пов'язаний зі страхом отримання задоволень (гедонофобія).
Шерофобія може розвинутися через негативний досвід в минулому і страх конфлікту з коханою людиною. Якщо ви відчуваєте страх перед задоволенням – це може бути через те, що у вашій підсвідомості воно пов'язане з гнівом, покаранням або приниженням,
– зазначила Баррон.
На шерофобію або так званий страх щастя страждає все більше людей
Про наявність захворювання може свідчити 5 ознак. Якщо у вас відчуття, що прагнення до щастя – це марна трата часу чи коли з'являється почуття тривоги під час запрошення на багатолюдний захід.
Про фобію може також свідчити виникнення поганого передчуття від думок про щастя чи відмова від дій, які можуть привести до позитивних змін у житті через страх, що трапиться щось погане.
Людину може переслідувати переконання, що якщо вона буде проявляти радість, то зіпсує відносини з друзями або членами сім'ї. Або ж відчуття, що ви станете поганим, коли відчуваєте себе щасливим.
Лікують страх щастя тими ж методами, що і депресію. Та за словами Керрі Баррон, ці методи зовсім неефективні. Тож варто шерефобію лікувати веселощами, відвідуванням світських заходів, та іншим – тим, що приносить позитивні емоції та задоволення від подій.