Збільшення смертей від мавпячої віспи

Про це в організації повідомили після інформації про перші смертельні випадки за межами Африки, водночас підкресливши, що такі важкі ускладнення все ще рідкісні.

Читайте також: Четверта людина вилікувалася від ВІЛ

У зв’язку з продовженням поширення віспи мавп у Європі ми очікуємо збільшення смертей. Тому метою має бути швидке переривання передачі в Європі та зупинка цього спалаху,
– заявила Кетрін Смолвуд, старший спеціаліст із надзвичайних ситуацій Європейського бюро ВООЗ.

Однак вона підкреслила, що в більшості випадків хвороба проходить сама без необхідності лікування та госпіталізації.

Перші смерті за межами Африки

Міністерство охорони здоров’я Іспанії зафіксувало другу смерть, пов’язану з віспою мавп, 30 червня, через день після того, як Іспанія та Бразилія повідомили про перші летальні випадки.

У повідомленні наголосили про те, що це вважається першою смертю, пов’язаною з поточним спалахом за межами Африки. Іспанська влада не назвала конкретну причину смерті загиблих до результатів розтину, тоді як бразильська влада підкреслила, що померлий чоловік мав "інші серйозні захворювання".

Звичайні причини, через які пацієнтам може знадобитися лікування в стаціонарі, включають допомогу в лікуванні болю, вторинні інфекції та в невеликій кількості випадків необхідність лікування таких небезпечних для життя ускладнень, як енцефаліт,
– пояснила Смолвуд.

Віспа мавп: що відомо

  • За даними ВООЗ, з початку травня по всьому світу за межами Африки виявили понад 18 000 випадків, причому більшість із них у Європі. Минулого тижня ВООЗ оголосила спалах віспи мавп глобальною надзвичайною ситуацією.
  • У зв’язку зі стрімким зростанням випадків зараження у всьому світі ВООЗ у середу закликала групу, яка зараз найбільше постраждала від вірусу – чоловіків, які мають секс з чоловіками – обмежити своїх сексуальні контакти.
  • Ранні ознаки захворювання включають високу температуру, збільшення лімфатичних вузлів і висип, схожий на вітряну віспу. Захворювання зазвичай проходить самостійно через два – три тижні, іноді триває місяць.
  • Вакцина проти натуральної віспи від датського виробника ліків Bavarian Nordic, що продається під назвою Jynneos у Сполучених Штатах та Imvanex у Європі, також показала хороший захист від мавпячої віспи.