Наразі провели лабораторні випробування. Вони показали, що навики пам'яті у старих тварин покращувалися після годину через прийом ліків, пише The Guardian.

Читайте також: Чому у людей погіршується пам'ять: висновок вчених

Відео дня

Після двохмісячного вживання ліків клітини, які скорочувалися, відновили свою роботу.

За словами розробників, препарат може лікувати не лише "нормальне" скорочення когнітивних можливостей, яке призводить до поступової втрати пам'яті, а й у випадку виникнення порушень, які виникають у людей з хворобою Альцгеймера, шизофренією, депресією.

Хвороба Альцгеймера – що це?
Це захворювання, яке виникає у людей у похилому віці. Воно характеризується послабленням функцій головного мозку. Через це людина не може піклуватися про себе самостійно – вона потребує постійного нагляду і сторонньої допомоги.

Хвороба Альцгеймера виникає через накопичення в нервових клітинах різного "білкового сміття" (тау-білки та білки бета-амілоїду), яке поступово вбиває нейрони в різних частинах мозку. Їх смерть веде до втрати пам'яті і старечого недоумства.

Розробка здатна обернути процес втрати пам'яті за допомогою стимулювання клітин, які пов'язані з навчанням і запам'ятовуванням.

Канадські вчені створили ліки від втрати пам’яті
Канадські вчені створили ліки від втрати пам'яті

Препарат ще не пройшов клінічні випробування, вони розпочнуться через два роки. Якщо дією препарату підтвердять і він зможе повернути пам'ять, його можуть рекомендувати до щоденного вживання людям від 55-60 років.

Наразі немає жодних ліків, які б покращували пам'ять у старості чи при психічних розладах.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.