Натомість на початку пандемії хворих міг заразити всього до 2 людей. Про це розповіла лікарка-інфекціоністка консультативно-діагностичної поліклініки Житомирської обласної клінічної лікарні, координаторка управління охорони здоров'я Житомирської ОДА Ольгою Сахневич.

До теми Чи може COVID-вакцина захистити від інших коронавірусів: дослідження

Цей штам коронавірусу відрізняється від інших тим, що його швидкість розповсюдження значно вища, ніж була в першого "китайського" штаму. Якщо раніше одна хвора людина при спілкуванні могла заразити коронавірусом 1,5 – 2 людини, то при штамі Дельта – вже 9 – 11 людей,
– заявила інфекціоністка.

Вона зауважила, що це призведе до швидкого зростання кількості хворих на коронавірус. В принципі, це вже можна спостерігати по всьому світу, зокрема й в Україні.

Крім того, така швидкість його розповсюдження пов'язана з тим, що рушійною силою поширення коронавірусу будуть якраз діти й підлітки. Щороку на початку епідсезону, коли йде підйом захворюваності на респіраторні захворювання і грип, ми спостерігаємо, що першими хворіють діти. Вони захворіли, принесли хворобу в сім'ї, а потім у другій хвилі в нас хворіють дорослі,
– підсумувала Сахневич.

Що відомо про штам коронавірусу Дельта: коротко

  • Цей варіант коронавірусу SARS-CoV-2 вперше зафіксували у грудні 2020 року в Індії.
  • У Великій Британії інфіковані штамом Дельта становлять 90% від усіх активних хворих.
  • Раніше у НАН України передбачили, що потужну нову хвилю зараження коронавірусом можна очікувати тоді, коли частка зараження штамом Дельта досягне приблизно 90% від нових випадків.
  • Симптоми цього варіанту відрізняються від симптомів попередніх штамів. Найпоширеніші: лихоманка, діарея, головний біль, біль у горлі та нежить. Натомість кашель та втрата нюху чи смаку трапляються рідше.

Що відомо про штам коронавірусу Дельта інфографіка
Що відомо про штам коронавірусу Дельта / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу