Вчені проаналізували понад 10 тисяч зразків. Окрім нового подвійного штаму, в країні зафіксували 736 випадків зараження "британським" штамом, 34 – "південноафриканським" і 1 – "бразильським".

До теми Поводиться не так, як інші: в Бельгії виявили новий штам COVID-19

Уряд заявив, що аналіз зразків, зібраних в західному штаті Індії Махараштра, показує "збільшення частки зразків з мутаціями E484Q і L452R" в порівнянні з груднем минулого року.

Аналіз зразків з Махараштри показав, що, в порівнянні з груднем 2020 року, збільшилася частка зразків з мутаціями E484Q і L452R. Ці мутації були виявлені приблизно в 15 – 20% зразків і не відповідають будь-яким раніше перерахованим різновидам, які викликають стурбованість,
– йдеться в заяві у твіттері МОЗ Індії.

У МОЗ Індії пояснили, що такі подвійні мутації дають змогу вірусу переховуватись від імунітету. Також вони можуть мати підвищену інфекційність.

Але разом з тим у відомстві заперечують, що зростання захворюваності в Індії пов'язане з цими мутаціями. Тому що "вони не були виявлені в кількості, достатній для встановлення прямого зв'язку або пояснення швидкого збільшення випадків захворювання в деяких штатах".

Небезпечні штами коронавірусу SARS-CoV-2

  • Нині мутація коронавірусу D614G є домінантною. Її зафіксували ще на початку 2020 року і відтоді вона поширилась по всьому світу. Вчені вважають, що вона зробила коронавірус у 8 разів заразнішим.
  • Натомість "британський" штам коронавірусу N501Y, за попередніми даними, на 64% смертельніший за інші штами COVID-19.
  • Також є пересторога стосовно південноафриканського штаму. Хоч він і не є смертельнішим за оригінальний штам, він на 50% заразніший. Вчені також непокояться, що він може мати стійкість до антитіл. Якщо це дійсно так, то у випадку поширення цього штаму підвищується ризик виникнення повторних інфекцій.
  • Більшість виявлених мутацій коронавірусу є незначними та не становлять небезпеки.